Samsung, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biridir. Statista'ya göre şirket, yalnızca 2021'de 270 milyondan fazla akıllı telefon sattı; Bu  , Galaxy S21 Ultra gibi premium modelleri ve Galaxy A51 ve Galaxy A52 gibi orta sınıf modelleri içeriyordu. Ayrıca Samsung, dünya çapında birçok pazarda katlanabilir telefonlar sunan tek şirkettir ve portföyü giriş seviyesi cihazlardan üst düzey amiral gemilerine kadar uzanmaktadır.

Counterpoint Research tarafından hazırlanan bir rapora göre , küresel akıllı telefon pazarı geçen yıla göre %9 düştü; üç aylık sevkiyatlar ilk kez 300 milyon birimin altına düştü. Böyle bir pazarda, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sevkiyatlarını geçen yıla göre %8 artırmayı başardı ve bu, kullanıcıların markaya olan güveni hakkında çok şey söylüyor. Ancak, her akıllı telefon markası, çoğu kullanıcının tercih ettiği tek seçenekli modele sahiptir.

Geçen yıl Samsung, Fold and Flip serisine yeni girenler, Galaxy S serisi ve hatta Galaxy A serisi dahil olmak üzere birçok akıllı telefonu piyasaya sürdü. Geçenlerde, okuyucularımıza en iyi Android telefonları yapan markayı sorduğumuz bir anket yaptık ve Samsung'un oybirliğiyle seçim olduğu ortaya çıktı. Hangi model hayranlarının tercih ettiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Amerika Birleşik Devletleri'ndeki okuyucularımız arasında başka bir anket yaptık.

Samsung, katlanabilir cihazları ana akım cihazlar olarak başarıyla konumlandırdı

Ankette Programlama Hocam, okuyuculara tercih ettikleri Samsung akıllı telefon hakkında sorular sordu. Sonuçları artan sırada tartışalım. Amerika Birleşik Devletleri'nden 592 katılımcının %8,11'i Galaxy Z Flip 3'ü tercih ediyor . Hatırlamak gerekirse, Samsung, 2021'de oldukça iyi özelliklere sahip üçüncü nesil Galaxy Z Flip'i piyasaya sürdü. Örneğin, akıllı telefon 6.7 inç 120Hz Dinamik AMOLED 2X ekrana sahip ve Snapdragon 888 5G ile çalışıyor. Kullanıcılar akıllı telefonun katlanır özelliğinden keyif alırken, Galaxy Z Flip 3'ün kamera performansı ve pil ömründen memnun değillerdi.

Listemizdeki ikinci akıllı telefon da Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 olacak . Görünüşe göre, anket katılımcılarının %11,49'u daha büyük kapaklı akıllı telefonu tercih ediyor. Galaxy Z Fold 3 açıldığında, 7,6 inç diyagonal ekran boyutuna sahip bir mini tablete dönüşüyor. Flip 3 gibi, Fold 3'ün Dinamik AMOLED 2X ekranı da 120 Hz'e kadar yenileme hızını destekler. Kaputun altında, Fold 3, yetenekli bir yonga seti olan Snapdragon 888 5G üzerinde çalışır ve geniş, telefoto ve ultra geniş görüntüleri tıklamak için üçlü 12 megapiksel arka kamera kurulumuna sahiptir.

2022'nin başlarında çıkan Samsung Galaxy A53'ü duydunuz mu? Cihaz, 120Hz yenileme hızına sahip 6.5 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahip, 64MP birincil sensöre sahip ve Samsung'un Exynos 1280 yonga setinde çalışıyor. Anketimiz, katılımcıların %13,18'inin diğer modellere kıyasla orta sınıf akıllı telefonu kullanmayı tercih ettiğini buldu.

Galaxy S22 Ultra hepsini yönetiyor

Şimdi, hayranları arasında en popüler olduğu ortaya çıkan modellerden bahsedelim. İkinci sırada ise %26,69 oyla Galaxy S22 yer alıyor. Samsung , bu yılın başlarında kompakt ama güçlü bir akıllı telefon olarak Galaxy S22'yi tanıttı. 6.1 inçlik Dinamik AMOLED 2X ekranıyla Galaxy S22, Apple'ın iPhone 14'ü ile aynı boyutta. Kaputun altında, Galaxy S22, Android akıllı telefonlar için en hızlı yongalardan biri olan Snapdragon 8 Gen 1'i kullanıyor. Ayrıca geniş, telefoto ve ultra geniş çekimler için üçlü kamera kurulumuna sahiptir. Yazma sırasında, Galaxy S22'nin fiyatı 749 dolar.

Ancak anketimize göre kullanıcıların en çok tercih ettiği Samsung Galaxy S22 Ultra. Ankete katılanların %40,54'ü Galaxy S22 Ultra'ya oy verdi ve neden böyle olduğunu görebiliyoruz. Galaxy S22 Ultra, birinci sınıf özellikler sunar ve belki de en iyi Android amiral gemisidir. 6.8 inçlik devasa bir Dinamik AMOLED 2X ekrana sahip olan model, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 özelliklerine sahip, S-Pen ile akıcı bir şekilde çalışıyor ve hem makro hem de telefoto çekimleri yönetebilen çok yönlü dörtlü kamera sistemine sahip. Bununla birlikte, model 1.049.99 $ 'dan başlayan fiyatlarla ucuza gelmiyor.

KAYNAK: PROGRAMLAMAHOCAM