Ülkenin her yerinde bugün ara tatil başlangıcı. Tatil öğrencilerin yoğun tempodan biraz uzaklaşıp dinlenme ama aynı zamanda da öğrendiklerini pekiştirme zamanı.

Birçok öğrenci ilk kez karne almanın heyecanını yaşarken bazı öğrencilerimiz de bir an önce karneleri alıp tatil ruhuna girmenin hevesinde. Karneler öğrencilerin notlarının yanı sıra aslında bir nebze de aileleri ilgilendiriyor. Öğrencide eğitim sadece öğretmenle olamadığı gibi ailelerin de işin içinde fazlasıyla katkısı olması gerekiyor. Bu yüzden karnelerde gelen zayıf notlardan dolayı çocuklara baskı yaparak onları bunaltmamalı düzeltmek için gereken ortamı sağlamalıyız.

Onbeş günlük ara tatilde çocuklarımıza hayal güçlerini mümkün olduğunca geliştirecek ve onları öğrenmeye sevk edecek etkinlikler yaptırmalı ilgi alanlarını keşfetmek ve bunları geliştirmek için çaba sarfetmeliyiz. Elbette ki öğrendiklerini pekiştirmeleri  kadar dinlenmeleri de çok önemli. Mümkün olduğunca sosyal medya tablet ve telefondan uzak doğayla iç içe vakit geçirmeli ve bolca dinlenmeliler. Önümüzdeki döneme enerjik ve hevesli girebilmeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Bütün öğrencilerimize mutlu ve eğlenceli tatiller diliyorum.