Sıcak havaların ülke genelinde uzun süredir etkisini sürdürmesi ile birlikte anormal derecede farklılık gösteren havalar yurttaşların sıcak havaların tadını çıkarmasını sağladı.

Ülkede olduğu gibi ilimizde de güneşi gören vatandaşlar çarşı ve parklarda güzel havanın tadını çıkardılar.

Hava sıcaklığının 15 ile 18 derece arasında seyrettiği ilimizde vatandaşlar park, bahçe, piknik alanlarında gönüllerince eğlendiler.

Küresel ısınmanın had safhaya ulaşmaya başladığı ve etkisini daha da hissettirdiği gözlenirken, bu olumsuz durumun biran önce sona ermesi ve havaların kar yağışı ile birlikte mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.

Kış aylarının ortasında olmamıza rağmen beklenen kar yağışı ve soğuk hava dalgası kendini yeterince hissettirmedi. Yurdun doğu kesiminde yer yer kar yağışları görülürken, batı kesimleri yağış anlamında oldukça yoksun kaldı.

Bu sene Grönland Blokajı oluştuğunu belirten uzmanlar, bu blokaj yüzünden pek çok hava kütlesinin Türkiye'ye gelemediğini, yön değiştirdiğini ve dolayısıyla Türkiye'nin önünde adeta bir set gibi durduğunu belirtiyor.

Önümüzdeki 10 günlük süre içesirisinde ise soğuk havanın etkili olmaya başlayacağı ayrıca kar yağışının da etkili olacağı tahmin ediliyor.