Kadınlar;  eğitim, kültür, sanat gibi hayatın bir çok alanında varlık göstermeye devam ediyorlar. Erkek işi denilen sanayi işlerinden araba tamir, bakım ve onarım gibi zor işlerde dahi bulunarak hayatın her alanına kadın eli değiyor. Tamda bu noktada kadın siyasetçilerin siyaset meydanındaki iddiaları dikkatlerden kaçmıyor.

Kadın Belediye Başkanlarının, milletvekillerinin sayılarının artması tüm bu alandaki başarılarını kanıtlamasıyla önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan seçimlerde şans faktörünü arttırıyor diyebilir miyiz?

Bilecik’te 2 kadın belediye başkanı bulunuyor. Bilecik Belediyesinin eski erkek belediye başkanının çalkantılı yönetim sürecinde sarsılan makam, göreve gelen bayan belediye başkanı olarak süreci gayet iyi idare eden Melek Mızrak Subaşı iddiasını sürdürüyor.

Bilecik’in ilçelerinden Pazaryeri’nin Kadın Belediye Başkanı olarak Zekiye Tekin de halkın sevilen, sayılan isimlerinden olarak biliniyor. Hatırlanacağı üzere Bağımsız olarak adaylığını koyan Tekin, halkın teveccühünü kazanarak seçimlerde açık ara kazanmıştı. Halkın sevgisi karşısında belediye başkanlığına geldikten kısa bir süre sonra Adalet ve Kalkınma Partisinin aday gösterdiği Erkek belediye başkanının yerini alarak Ak Parti çatısı altına girmiş ve siyasete yeni bir soluk getirmiştir.

Kadınlar, girdikleri hayatın her alanında çeşitli başarılarla varlık gösteriyorlar.