2023 yılı Genel seçimleri yavaş yavaş yaklaşırken, siyasi partilerin tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de çalışmaları başladı.

Partilerde Milletvekili aday adayları Bilecik kamuoyu karşına çıkmaya başlarken, siyasi kulislerdeki hareketliliklerde ufaktan ufaktan başladı.

Şuan iktidarda olan AK Parti’den Kadın Kolları Başkanı Mutlu Selen Haşit milletvekili aday adaylığına geçtiğimiz aylarda ismini açıklayan ilk isim olmuştu. Mevcut Milletvekili Selim Yağcı’nın da yeniden aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılan AK Parti’de geçmiş dönem İl Başkanı olarak görev yapan Fikret Karabıyık’ta aday adaylığına ismini açıklayacak olan bir diğer isim olarak belirdi.

AK Parti’de gün geçtikçe adeta aday adaylığı bolluğunun yaşanacağı herkes tarafından bilinmekte.

Bunun yanısıra muhalefet kanadında CHP’de milletvekilliğine aday adaylığını açıklayan ilk isim Mutafa Aksu oldu. Mevcut milletvekili Yaşar Tüzün’ün de yeniden aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılan CHP’de 6’lı masa rüzgarı ile yeni aday adaylarının olması bekleniyor.

İYİ Parti’de ise geçtiğimiz günlerde yapılan ve yeni İl Başkanı’nın belirlenmesi ile katılımın yüksek olmasıyla Milletvekilliği için aday adayı bolluğunun yaşanacağı partilerden biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu partilerin yanısıra MHP, BBP, DP gibi birçok partiden de milletvekili aday adaylarının önümüzdeki günlerde yavaş yavaş belirleneceği de öngörülüyor.

Bağımsız milletvekili adaylığına ilk ismini açıklayan ise Bahadır Güler oldu. İlerleyen günlerde başka bağımsız milletvekili adaylarının da olabileceği siyasi kulislerde konuşuluyor.

Siyaset kazanı yavaş yavaş kaynamaya başlarken bakalım daha kimler milletvekili aday adayı olarak kamuoyunun önüne çıkacak.