CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme desteği verilmesi konusunda tüm partili Belediyelere yaptığı çağrının ardından gözler Bilecik ve Bozüyük Belediyelerine çevrildi.

Diğer partili Belediyelerin yanı sıra CHP’li Bilecik ve Bozüyük Belediye Başkanlarına gönderilen yazıda, çocuk yoksulluğuna dikkat çekilerek, “ihtiyaç sahibi öğrencilerimize günde bir öğün sağlıklı besin desteği verilmesi konusunda yeni bir seferberlik başlatmanın gerekliliği doğmuştur” denildi.

Bu yazı sonrası Bilecik merkezi ve Bozüyük’te de ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme çantası oluşturulması konusunda çalışma başlatılması bekleniyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine partili tüm Belediye Başkanlarına gönderilen yazıda, “Ülkemizde uzun süredir devam eden ekonomik buhran tüm vatandaşlarımızı derin bir yoksullukla karşı karşıya bırakmıştır. Bu tablonun en ağır hali ise çocuk yoksulluğudur. İktidarın bu konudaki eylemsizliği çocuklarımızın beslenme hakkına erişimini zorlaştırmaktadır. Bu kapsamda partimiz tarafından okullarda bir öğün ücretsiz yemek verilmesi yönündeki önerimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Cumhur İttifakı tarafından reddedilmiştir. 

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimize Belediyelerimizce günde bir öğün sağlıklı besin desteği verilmesi konusunda yeni bir seferberlik başlatmanın gerekliliği doğmuştur. Çocuklarımıza beslenme yardımında bulunan Belediyelerimizin projelerinin diğer Belediyelerimizde de yaygınlaştırılması konusu üzerinde hassasiyetle durulması önemlidir” ifadeleri yeraldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısının ilimizdeki partili Belediyeler açısından nasıl karşılık bulacağı da ihtiyaç sahibi öğrenciler ve aileleri tarafından merak ediliyor.