Türkiye kara bir sabaha uyandı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde  meydana gelen deprem çevresindeki pek çok ilde yıkıma neden oldu. Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası maalesef artçı depremler de felaketin boyutunu arttırdı.

Deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedildi. Son ölçülen deprem ise 7,6 şiddetinde oldu. Deprem bölgesinde yaşayan kişiler canları ile uğraşırken diğer bölgelerden de yardım ekipleri hızla afet bölgelerine ulaştırıldı.

Elimizden avucumuzdan gelen ne varsa hiç tanımadığımız ama acılarını en derinden  kişilerle paylaştık ve devam ediyoruz. İlimizde de başta Valilik olmak üzere belediye ve STK’lar vakit kaybetmeden işe koyuldu. Çok sayıda erzak, ısıtıcı, temizlik malzemesi gibi ihtiyaç toplanarak deprem bölgesine naklediliyor.

Türk insanı olarak her ne kadar bir kaşık suda fırtınalar da koparsak gerçek bir fırtınada birbirimize sarılmayı çok iyi biliyoruz. Bu Türk  milletinin en onurlu karakteridir. Dediğim gibi bu karda kışta sokakta kalan, canını göçük altında bırakan, canını göçük altında arayan kişilerle bir atıyor yüreğimiz.

Bu kara günler birbirimize sarılarak, destek olarak geçecek. Evsiz kalanlara evlerini açanlarla, elindeki son ekmeği paylaşanlarla geçecek, biz böyle bir ecdadız