Son dönemlerde her köşe başında siyaset konuşuluyor. Malum seçim yaklaştı. İlimizde farklı partilerin aday adayları açıklanmaya başlarken, Türkiye genelinde de gündem 6’lı masa grubunun Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı.

Geçtiğimiz Cuma günü ilimize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesi büyük bir hareketlilik yaşattı. İlk olarak Söğüt’te programına başlayan Erdoğan, burada ülkemizin en önemli yatırımlarında biri olan altın madeni açılışına katılarak önemli mesajlar verdi. Daha sonra Bilecik’te halka seslenen Erdoğan, beraberindeki Bakanlar ile Bilecik’te yapılan yatırımların toplu açılışını yaparken, muhalefete de tepki göstererek “Bizi taklit ediyorlar”dedi.

Büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemen arkasından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilimize geldi. 6’lı masanın adayı olması yüksek bir isim olarak görülen İmamoğlu’nun ülke geneline yönelik verdiği mesajlar da bence bu rüzgarı desteklemiş oldu. İmamoğlu’na da Bilecik’in ilgisi yoğun olurken, bu ziyaretlerin rüzgarının sandıkta nasıl yansıyacağını ise hep beraber göreceğiz.