3 Mart 2023’te Meral Akşener’in çıkışıyla Türkiye’de siyasiler gerildi ama sadece 3 gün sonra vatandaşları umutlandıran bu masa neler oluyor dedirtti.

Meral Akşener’in 6’lı masadan ayrılması İYİ Partiyi yalnızlığa sürükleyecekti, daha da önemlisi ne yazık ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı mevcut iktidarı bir kaç adım öne taşıyacaktı.

21 yıldır devleti yöneten mevcut başkan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı AK Partili olmayan tüm vatandaşları bir çatıda toplamaya çalışan Millet İttifakı resmen Erdoğan’ın yolundan çekildi.

'Parça, parça kazanamayız bir olalım' diyerek oturulan masadan ben bu adaylığı 'kabul edemem' diyerek kalktılar ama çok uzun sürmedi sadece üç gün sonra tekrar aynı masaya oturdular.

Meral ablamız bunu fark etmiş ki attığı adımdan geri dönmesi uzun sürmedi.

Daha seçime aylar varken bir ortak noktada buluşamayan görüşler eğer iktidar olursa Türkiye’nin ileri gitmesi bir tarafa dursun 60’lı 70’li yıllara dahi dönebilir.

6 farklı liderin tek düşüncede buluştuklarını iddia etmeleri halkı kandırmaktan başka bir şey değil Türkiye bunu daha önce de yaşadı.

Yine ne yazık ki tarih tekerrür eder 6 ayda bir hükümetin değiştiği süreci tekrar yaşamayı Türkiye ne kadar kaldırabilir, ekonomik olarak zor günlerden geçtiğimiz bir zamanda.

Karşı taraftan bakalım 21 yıl başkanlık yapmış Recep Tayyip Erdoğan iktidardan indirmek Türkiye’yi bir kaç yılda olsa savrulmaya sürükleyebilir.

Öte yandan hantallaşmaya başlamış bir yönetimin değişmesi birçok yeniliği beraberinde de getirebilir.

Milletin çaresizliğini fırsat bilerek çeşitli vaatlerle halkı kandırıp iktidara gelecek kim olursa olsun ülkenin gidişatına hiçbir faydası olamaz, mevzu koltuk değil milletin refahı.

Türkiye için iyi bir iktidar iyi bir lider hayalde kalmamalı