Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan kamu tedbirlerinin sonrasında Bilecik Müftüsü Ali Erhun’un, 06 FD 4988 plakalı kiralık makam aracıyla çarşıda özel işlerini yaparken görüldüğü iddia edildi.

Vatandaştan gelen iddiaya göre; Geçtiğimiz Pazar günü saat 14.48’de Müftü Ali Erhun, kendi kullandığı  makam aracıyla geldiği kuyumcuda alışveriş yaparken görüldü.

TEPKİYE NEDEN OLDU!

Kamuda harcama kontrolü ve tasarrufların artırılması ve yatırımların öncelikli alanlara yönlendirilmesi adına Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan kamu tasarrufu genelgesi yayınlanmasının ardından bir kamu  yöneticisinin kendi özel işlerini makam aracıyla yürütmesi vatandaş tepkisine neden oldu.

“KAMU KAYNAKLARINI KENDİ YARARINA KULLANAN BİR YÖNETİCİ KABUL EDİLEMEZ.”

Görüntüleri gazetemize ulaştıran vatandaş, “Ülke olarak zor zamanlar yaşadığımız şu dönemde, kamu kaynaklarını kendi yararına kullanan bir yönetici kabul edilemez. Kendi özel işini kendi aracıyla yapabilir. Halkın cebinden çıkan paralarla kullanılan araç kimsenin özel işlerinde kullanılamaz.” İfadelerine yer verdi.

VALİ AYGÖL’DEN UYARI GELECEK Mİ?

Vali Şefik Aygöl de geçtiğimiz gün kurum müdürleri ile tasarruf tedbirlerinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi. Burada kamu kaynaklarının etkin kullanılması ve gereksiz harcamaların önlenmesi gerektiğini vurgulayan Vali Aygöl’ün Müftü Erhun’a da bu konuda bir uyarı yapıp yapmayacağı merak ediliyor…

Kaynak: CAFER ELMAS