İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube ekipleri “Büyük Kalplere Minik Dokunuşlar” projesi kapsamında okulları ziyaret ederek öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri   26.10.2023 tarihinde uygulanmaya başlanan “Büyük Kalplere Minik Dokunuşlar” Projesi ile İl Merkezi ve İlçelerdeki okulları ziyaret ettiler.

Bu kapsamda; Öğrencilere polislik mesleği tanıtılarak , güven duygusunun artırılması, güvenli internet hakkında bilgilendirme yapılması, okul ve çevresinde tanımadığı kişilere yönelik olarak nasıl davranılması gerektiği, 112 ihbar hattı kullanımına yönelik uygulamalı eğitim verilmesi, çocuklardan trafikte anne ve babaları ile yakınlarını “araç ile seyir halinde cep telefonu ile görüşmeme, emniyet kemeri kullanma, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme-makas atmama” konusunda uyarmaları gerektiği, trafikte bir gözümüz olmalarının sağlanması amacıyla hazırlamış olan sunumlar ve çizgi filmlerle öğrenciler bilgilendirildi.

Proje kapsamında İl Merkezi ve ilçelerde 76 okulda 17 toplantı seansında düzenlenerek 11 bin 22 öğrenciye ulaşıldı.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri ile birlikte Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 548 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verilmesiyle proje sonlandırıldı.

Kaynak: MEHMET ÖZGÜR