Bilecik’in sevilen Müdüre Teyzesi emekli oluyor. 17 yıldır ilimizde farklı okullarda okul müdürlüğü görevi yapan ve son olarak Mehmet Nuri Anaokulu’nda görevini başarıyla devam ettiren Müdüre Teyze Sevgi Uğurlu, emekli oluyor.

Bir yakınımın kayıt işlemleri için kendisini aradığımda emeklilik dilekçesini verdiğini duyduğumda üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadım.

Mehmet Nuri Efendi Anaokulunda açıldığından bu yana Okul Müdürü görevini yürüten Sevgi Uğurlu, görevde olduğu süre boyunca örnek alınacak birçok projelere imza attı. Çocuklarımızın gelişimi için her türlü desteği sağlayan, eğlenerek öğrenmelerine fırsat tanıyan bir eğitim anlayışıyla görevini tamamladı.

Oğlumun 2 yıllık anaokulu eğitim dönemi boyunca bizim de sürekli iletişimde olduğumuz ve her çocuk için mümkün olan en fazla desteği vererek velilerle iletişim halinde olup her çocuğun gelişimine ve hayatına dokundu. Çocuklara ve personele davranışlarıyla ve iletişimiyle örnek alınacak isim oldu. İsmi ile müsemma adı gibi sevgi, huzur ve güven veren çocuklarımızın müdür teyzesi bizlerin güven ile çocuklarımızı emanet ettiğimiz Müdüre teyzemiz Sevgi Uğurlu emekli oluyor.

17 yıldır ilimizde değişik okullarda okul müdürlüğü yapan Sevgi Uğurlu sadece çocukların değil velilerin, mahallenin sevdiği bir eğitimci, yenilikçi birçok başarılı projeye imza atan, ilimizde çocuklarımıza ilkleri yaşatan, çocuklar ateşlendiğinde odasındaki koltuklara önlüğünü serip üzerinde uyutan güzel insan emekliliğin hayırlı olsun. Bu çocuklarda velilerde sizi unutmayacak.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY