banner716
banner401
banner422
Memleket Partisi Bilecik

Değerli okuyucularım; sağlık nedeni ile kısa bir süre ara vermek zorunda kalmıştım. Allah’ıma şükür her şey yolunda ve sağlığıma hızla yeniden kavuşuyorum. Dönüşümün çok ses getireceğini ve bomba haberler ile aranıza döneceğimi sosyal medya hesabımdan paylaşmıştım. Ben bu haberlerime hazırlanırken hatta ameliyatım öncesi  yer yerinden oynayacak, gündemi sarsacak yazdığım fakat koyamadığım köşe yazımın son halini düzenlerken Bilecik gündemine bomba gibi haber düştü o yazıma da şimdilik gerek kalmadı.

Bilecik kamuoyu son günlerdir Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet iddiası ile çalkalanıyor. Gerek yerel, gerek ulusalda geniş yankı bulan ve Bilecik tarihinde ilk defa yaşanan bu yöndeki operasyon sonrası kamuoyunun kafasındaki sorular halen yanıtını bulmadı.

Bilecik Belediyesi Başkanı Danışmanı aynı zamanda Bilecik Belediyesi iştirakinde bulunan Kayı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı, bir AVM yapan müteahhitten 200 bin dolar nakit, 130 bin dolar da senet aldığı esnada Bilecik Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerince yapılan operasyon ile suçüstü yakalanarak gözaltına alınmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şimdi tüm kamuoyu bu işin sadece Danışman Selçuk Erdağı’nın kendi insiyatifinde mi gerçekleştiğini yoksa Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in bilgisi dahilinde mi bu olayın olduğunu, ucunun Başkan Şahin’e ulaşıp ulaşmayacağını merak ederken, encümen üyelerinin de Emniyete davet edilerek bilgilerine başvurulması ile işin ciddiyeti ve farklı boyutlarının olduğu iddiasını birkez daha gözler önüne serdi.

Danışman Selçuk Erdağı’nın, Emniyet’te sorgusu devam ederken Belediye Başkanı Semih Şahin, sessizliğini korumuş, basından gelen eleştiriler üzerine saat 16.00 sularında sosyal medyasından açıklama yapabilmiş ve Selçuk Erdağı’nı görevden aldığını, kendilerine siyasi bir hamle ve yıpratma yapılmaya çalışıldığını ayrıca suçlu varsa suçunu çekmesi gerektiğini söyledi.

Buraya kadar tamam da bundan öncesi 3 yıllık süreç. Selçuk Erdağı, suçu üstüne almak ile iş kapanacak mı, peki Selçuk Erdağı’nın bu yöndeki girişimleri ve hakkında çıkan iddialar 3 yıldır ayyuka çıkmıştı. İlk önce CHP’li Meclis üyeleri rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi. Özellikle Ali Olcay, gösterdiği tavır ve oy kullanmadığı gerekçesi ile Disiplin Kurulu’na verilmişti. Yine ona keza CHP üyesi ve CHP Belediye Başkanı adayı olmuş az bir oyla seçim kaybeden ve partinin önemli isimlerinden Av. Faik Akarkarasu, sosyal medya üzerinden Başkan Şahin ve Erdağı’na ilişkin eleştirilerinden dolayı Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdi.

Eleştiriler ve iddiaların artması sonrası İl Başkanı Metin Yaşar öncülüğünde hatta Milletvekili Yaşar Tüzün’ün de bulunduğu partide toplantı yapılmış ve Erdağı ile olan sıkıntılar  Başkan Şahin’e iletilmişti.

Hatta duyumlarıma göre, tutanak tutulmuş Erdağı’nın hemen Belediye’den ilişkisinin kesilmesi istenmiş ve tutanak ile imza altına alınmıştı. Fakat bu tutanağa İl Başkanı, ilçe başkanı, meclis üyeleri vekil bile imza atarken, Belediye Başkanı Semih Şahin, imza atmayarak  danışmanına sahip çıkarak söz söyletmemişti. Bu toplantı sonrası Bilecik Arena programı konuğu olan CHP İl Başkanı Metin Yaşar, yapılan toplantıyı kabul ederek uyarıda bulunduklarını açıklamıştı.

Bu yöndeki birçok şikayet CHP Milletvekili Yaşar Tüzün’e de iletilmişti. Bilecik Arena programının konuğu olan ve bu yönde kendisine gelen soru neticesinde Tüzün’de şikayetlerin kendine de geldiğini, belgeleri kendilerine iletilmesi durumunda kendi eli ile Savcılığa vereceğini fakat kimsenin cesaret göstererek fiili başvuruda bulunmadığı için işin havada kaldığını belirtmişti.

Ve bu konuda en çok müzdarip olan kişinin ise Yaşar Tüzün olduğu herkes tarafından bilinmekte idi. Bizzat İl Başkanı Metin Yaşar ve Milletvekili Yaşar Tüzün’e birçok kişinin giderek birçok konuyu ve iddiaları ilettiği de bir gerçektir.

Ardından BİOSUN olayı patladı. Bilecik’in çöplerini toplayan firmadan Belediye yönetimi, özellikle de Selçuk Erdağı tarafından farklı taleplerde bulunulduğu iddiası ve paralarının ödenmediği için çöp toplama yönündeki kararı sonrası (o da başlı başına yanlıştı) Belediye Başkanı Semih Şahin’in sert ve ağır ithamlar ile basın açıklaması yaparak diğer Belediye Başkanlarını zan altında bırakması ve onlara adamlığı öğreteceği çıkışının ardından Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı aynı zamanda Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman’a yüklenmişti.

 Bunun üzerine basın açıklaması yaparak Başkan Semih Şahin’e ağzının payını veren Yaman, “adamlığı öğreteceğim” diyen Başkan Şahin’e adamlığın kitabını yazmışcasına verdiği cevap ile tüm kamuoyu tarafından takdir ile karşılanmıştı. Ardı ardına kesilmeyen iddialar sonrası son olarak ta bir CHP’li Mahalle Muhtarının inşaat ruhsatlarının Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı’nın masasında bulunduğu iddiası ve müteahhittin gidip Selçuk Erdağı ile görüşmesi yönünde Belediye yetkililerinin söylemi sonrası   muhtarın hakkını aramak için Vali’den bile randevu istediği ayrıca durumu CHP Milletvekili Yaşar Tüzün’e ilettiği hatta muhtarın bana da konuyu söylemesi ve basın açıklaması yapacağı yönündeki söylemi üzerine benim sosyal medyamdan yaptığım paylaşımlar sonrası ruhsat ertesi gün muhtara  verilmişti.

Paylaşımımda “Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanının masasında inşaat ruhsatlarının ne işi var. Sizler neyin peşindesiniz beyler demiştim” hatta bu yapılanların birgün sonuçsuz kalmayacağını herkesin gün gelip yaptıklarının hesap vereceğini de belirtmiştim.

Şimdi gelelim olayın özüne

Belediye Başkanı Semih Şahin, Bilecik’in gündemini belirleyen açık oturum programı Bilecik Arane’ya konuk olmuş ve burada gazetecilerin Danışmanı Selçuk Erdağı hakkında çıkan iddiaları sorması üzerine hepsinin palavra olduğunu, ispata davet ettiğini iddiaların hepsinin köpük olduğunu varsa belgesini kendisinin Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek vereceğini söylemiş ayrıca iddialarını kanıtlayamayanları ise şerefsiz olarak itham etmişti.

Şimdi Savcılık ve Emniyet tarafından suçüstü yapılan operasyon ile iddialar belgelendi ve Başkan Şahin’in Danışmanı Selçuk Erdağı tutuklanarak cezaevine konuldu. Aldığım duyum ve iddialara göre de Emniyet’in yaptığı operasyondaki veriler çok sağlam.Bakalım şimdi Semih Şahin de Danışmanı hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunacak mı?

Diğer yandan “belgelensin” diyen CHP yönetimi bence bu süreçte çok zor durumda kaldı. En çokta yıllarca Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği yapmış ve adı hiçbir şaibeye karışmamış, hiçbir itham ile anılmamış Yaşar Tüzün  vekil zor durumda kalmıştır.

Şimdi kamuoyunun en merak ettiği Belediye Başkanı Semih Şahin’e karşı tavrın ne olacağı. CHP’den “soruşturmanın seyrini izliyoruz” açıklaması gelmişti, “konu neticelendiğinde açıklama yapacağız” denilmişti. Sonuçta şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. “Başkan Semih Şahin’in bu olaydan haberi yoktu, Selçuk kendi yaptı” tezi mi kamuoyuna savunulacak. Suç sabit olmadığı için kesin hüküm ile konuşamıyoruz buna yargı karar verecek ama dedim gibi aldığım duyumlar, doneler çok sağlam. Peki sormazlar mı  “burada ev sahibinin de hiç suçu yok mu” diye. Bu kadar bu şahıs hakkında iddialar ayyuka çıkmışken böyle bir şeye Semih Şahin neden önlemini almadı. Semih Şahin’in bu operasyonda hiç mi suçu yok. Sonuçta onun sağ kolu olarak Belediye’de sözü çok geçen Erdağı tek hedef alınarak iş kapatılacak mı?  Selçuk Erdağı, müteahhitten dolarları Bilecik Belediyesi’nde alma cesaretini nereden bulmuştur?

Burada aldığım duyumlar neticesinde birkaç müteahhitin ve işadamlarının Erdağı hakkında  gidip gerekli mercilere bu yöndeki olaylar ile ilgili ifade vereceği ve şikayetçi olacağı yönünde. İş farklı boyutlara gidebilir, benden söylemesi.

Sonuçta rüşvet olayında suçüstü ile belgelendi şahıs tutuklandı, yargı gerekeni yapacaktır.

Fakat sayın CHP yetkilileri, sayın Şahin, bu halk size oy verdi Başkan yaptı şimdi sizde seçmeninize hesap verin ve aklanın.

Bir sözüm de CHP’li Belediye Meclis üyelerine; siz bu zan altında nasıl bundan sonra görev yapacaksınız. Vicdanınız rahat olacak mı?

Şimdi kamuoyu Belediye Başkanı Semih Şahin’e soruyor ve merak ediyor. Semih Şahin’in kendi ifade ettiği gibi, “kim palavracı kim şefersiz oldu?”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503