Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Lig’inde Bozüyük’ü başarıyla temsil eden Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Voleybol Takımı, 1. lige yükselme maçlarının finallerini namağlup tamamlayarak 1. lige yükselmeyi başardı.
Eskişehir Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda oynanan maçı Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve Bozüyüklü voleybolseverler büyük bir heyecanla izledi. Sezon boyunca başarılı performanslarıyla kendilerinden söz ettiren takım, final grubundaki maçlarını da namağlup tamamladı. Her maçta üstün bir oyun sergileyen “Bizim Kızlar” finalde ilk olarak karşılaştığı Beykoz Belediye Spor’u 3-2, ardından Aksaray 1989 Spor’u 3-1 yendi. Son maçını Kapaklı Site Voleybol Takımı ile oynayan Bozüyük takımı  ilk seti (25-18), ikinci seti (25-21) ve üçüncü seti (25-22) alarak maçı 3-0 kazandı. Bozüyüklü taraftarlar takımı 1.lige yükselme maçlarının yapıldığı Eskişehir’e Bozüyük Belediyesi’nin ücretsiz otobüsleri ile gelerek yalnız bırakmazken her maçta yaptıkları yoğun tezahüratlarla “Bizim Kızlar”ın moral kaynağı oldular.
Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu galibiyetle biten maçın sonunda yoğun tezahüratlar eşliğinde sahaya inerek şampiyonluğunu ilan eden ozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Voleybol Takımı,ve teknik heyeti tebrik etti.  KIızların şampiyonluk ve 1. lig sevincini paylaşan Başkan Bakkalcıoğlu takım ile birlikte tribünlerdeki coşkulu taraftarları selamladı. Maçın ardından yapılan kupa töreninde Beykoz Belediye Spor grubunun 2.si olarak 1. lige çıkmaya hak kazanarak kupasını alırken hemen ardından grubunu lider ve namağlup tamamlayan takım, şampiyonluk kupasını alarak 1. lige yükseldi.

Bozüyük takımının şampiyonluğu ve 1. lige yükselmesi takım ve taraftarlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Taraftarların 1. lig sevinci tribünlerden spor salonu dışına taştı ve taraftarlar coşkulu tezahüratlarla kızların sevincine ortak oldular.

Kaynak: İHA