Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi’nde 2023-2024 Yıl Sonu Sergisi açıldı.

Sergi açılışına, Vali Şefik Aygöl’ün eşi Neazlı Aygöl,  Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman, ve eşi, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik Valisi Şefik Aygöl’ ün eşi Nazlı Aygöl, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, İlçe Emniyet Amir vekili Emrah Turan, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında konuşan Pazaryeri Halk Eğitim Müdürü Fatoş Karaca Beler, Halk Eğitim Merkezleri’nin toplumdaki yeri ve önemine vurgu yaparak, bir yıl boyunca özveriyle çalışan kursiyerleri ve eğitmenleri tebrik etti.

Halk Eğitim Merkezleri’nin toplumun her kesiminden bireylere eğitimde fırsat eşitliği sunduğunu ve yaşam boyu öğrenme kültürünü yaygınlaştırdığını belirten Beler, “Bu merkezler, toplumumuzun eğitim ihtiyaçlarını karşılamada, bireylerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamada son derece önemli bir role sahiptir. Sadece birer eğitim kurumu değil, aynı zamanda toplumsal birlikteliği ve dayanışmayı güçlendiren merkezlerdir” dedi.

Emeği geçen tüm öğretmenlere, kursiyerlere ve süreç boyunca destek veren ailelere teşekkürlerini ilettiğini kaydeden Beler, Halk Eğitim Merkezi’ne destek veren yerel yönetim ve kurumlara da teşekkür etti.

Sergide, yıl boyunca kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserler, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Her bir eser, kursiyerlerin sabır, azim ve yaratıcılığını yansıtarak, Halk Eğitim Merkezi’nin sunduğu eğitimin kalitesini gözler önüne serdi. Açılışa katılan misafirler, eserleri yakından inceleyerek kursiyerlerin başarısını takdir etti.

Açılış konuşmasının ardından darbuka resitali, kick boks gösterisi ile gitar, bağlama ve piyano gösterilerde dikkat çekti. Gösterilerin ardından misafirler, sergiyi gezerek kursiyerlerin eserlerini inceleme fırsatı buldu. Sergi, halkın yoğun ilgisi ve beğenisiyle karşılandı.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY