Uluslararası Matematik yarışması olan Kanguru Matematik sınavında Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri Türkiye dereceleri yaparak finale kaldı.

Kanguru Matematik Sınavı Fransa merkezli “Kangourous Sans Frontieres” Derneğine bağlı 80’den fazla ülkede uygulanan bir matematik yarışmasıdır. Özellikle yaratıcı ve günlük hayattan seçilen problemler ile öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin arttırılması ve matematik becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bilecik il Merkezi Koordinatör Okulu olarak Özel Bilecik Sınav Kolejinde düzenlenen Kanguru Matematik Sınavında Bilecik merkezinde yer alan öğrencilerin girdiği ön eleme aşamasını başarıyla tamamlayanlar arasında yer alan ve final aşamasına katılmaya hak kazanan Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri tebrik edildi.

Özel Bilecik Sınav Ortaokulu 5. sınıflarda 8.883 kişi arasında

Ela Yıldız 283.

Özel Bilecik Sınav İlkokulu 4. Sınıflar 9.078 kişi arasında

Doruk Berk Irmak 180.

Melek Uz 355.

Asil İpek 505.

 3. Sınıflar 11.184 kişi arasında

Ömer Beyazıt Kıral 56.

Nil Beren Karaman 333.

Mehmet Mete Yüksel 653.

1. Sınıflarda 3722 kişi arasında

Mihrimah Yağcı 94.

 Ali Çağrı Soytürk 175.

Sıralamalarında yer alan öğrenciler final aşamasına katılmaya hak kazandı.

Özel Bilecik Sınav Koleji tarafından yapılan açıklamada, “Özel Bilecik Sınav Koleji olarak katılımları için tüm öğrencilerimize ve destekleri için de velilerimize teşekkür ediyoruz. Derece giren ve 11 Mayıs 2024 tarihinde Final aşamasına girecek öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.” denildi.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY