Staj ve çıraklık sigortalarının emeklilikte geçerli olmasını isteyen Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleri tarafından başlatılan imza kampanyası sona erdi. Stant çalışmasında ve change.org’dan toplanan imzalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderilecek.

Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleri seslerini duyurmak için imza kampanyası başlatmıştı. Staj ve çıraklık sigortalarının emeklilikte geçerli olmasını isteyen dernek üyeleri mağduriyetlerini duyurmak için 1 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında her pazar günü Atatürk Parkı’nın üst kısmında stant çalışması yaptı. Stant çalışması yanında change.org web sitesi üzerinden de internet üzerinden imza çalışması yapıldı.

Bilecik Staj ve Çıraklık Mağdurları Eğitim Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından yapılan imza kampanyası sonunda açılan stantlarda 465, change.org web sitesi üzerinden ise 2192 imza toplandı. Toplanan imzalar Staj Çıraklık Mağdurları Federasyonuna gönderildi. Staj Çıraklık Mağdurları Federasyonu tarafından tüm illerden toplanacak olan imzalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na teslim edilecek. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik