Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde 2024-2025 av sezonu İlçe Av Komisyonu toplantısı Kaymakam Abdullah Gedik başkanlığında yapıldı.
Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Abdullah Gedik’nin yanı sıra Kütahya DKMP Şefi Selman Ertaş, İlçe Jandarma Komutanlığından Asb. İlker Korkutan, Tarım ve Orman İlçe Müdür V. M. İbrahim Gülmez, Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Ahmet Ölçen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Kazak, Çavdarhisar Orman İşletme Şefi Mücahit Aydoğan, Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Tuncay Tunçel ve avcı üyeler katıldı.
Yapılan toplantının sonunda 2024 - 2025 av sezonu için İl Av Komisyonuna sunulmak üzere avlanmasına izin verilen av hayvanları ve avlanma süreleri, avına izin verilen av hayvanlarının avlanma limitleri, koruma altına alınan av hayvanları, koruma altına alınan av hayvanlarından avlatılması talep edilen türler, yasaklanan avlanma usul ve şekilleri, yasaklanan avlanma araç ve gereçleri ile özellikleri, mücadele maksatlı avlanma esas ve usulleri hakkında kararlar alındı.İHA

Editör: BETÜL KESİK