Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleşen hırsızlık olayının şüphelisi yapılan incelemeler sonucunda belirlendi. Şüphelinin, Narkotik Operasyonu kapsamında tutuklu olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet Mahallesi Erenler Sokak'ta ikamet eden bir vatandaş, 28 Haziran’da Ertuğrulgazi Polis Merkezi Amirliği'ne başvurarak 29 Mayıs'ta bisikletinin çalındığını bildirdi. 2 Temmuz'da 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan vatandaş, çalınan bisikletini Hürriyet Mahallesi'ndeki bir sitenin önünde gördüğünü ihbar etti. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, ihbar edilen adrese giderek çalıntı bisikleti buldu ve sahibine teslim etti.

Emniyet güçleri, olay yeri ve çevresindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek bisikleti site önüne bırakan şahsı tespit etti. Şahıs, bisikleti bir kadının tamir için getirdiğini ve daha sonra kadına ulaşamadığını, bu yüzden güvenlik amacıyla bisikleti site içine bıraktığını belirtti.

Yapılan çalışmalar sonucunda, bisikleti çalan şüphelinin Bilecik'te gerçekleştirilen "Narkotik Operasyonu" kapsamında tutuklandığı ve şu anda Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunduğu anlaşıldı.

Kaynak: KORKMAZ KESİK