Bilecik, 5-7 Temmuz tarihleri arasında Pelitözü Gölpark'ta Gölpark Fest'e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Vali  Şefik Aygöl'ün öncülüğünde tüm detaylar titizlikle ele alınırken festival için saatler sayılmaya başladı.

Gölpark Fest, Bileciklileri ve çevre illerden gelen misafirleri, Pelitözü Gölpark'ın muhteşem doğasıyla buluşturarak unutulmaz bir festival deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Festival kapsamında kamplar, konserler, su sporları, plaj voleybolu, Açık Gençlik Merkezi Etkinlikleri ve daha birçok sürpriz yer alıyor.

Katılımcılar, göl manzarasının keyfini çıkarırken, birbirinden güzel müzikler dinleyecek, heyecanlı sportif faaliyetlere katılacak, keyifli gösteriler izleyecek ve yöresel lezzetlerin tadına bakacaklar.

Festival, bugün (5 Temmuz) saat 11.00’de yapılacak doğa yürüyüşü ile başlayacak. Tüm gün boyunca balık avı devam ederken, saat 12.00 ile 19.00 arasında çocuk eğlence alanı kurulacak. Yine saat 12.00 ile 19.00 arasında gençler de  açık hava gençlik alanında festivalin tadını çıkartacak

Saat 16.00’da balık salınımı gerçekleştirilirken 18.00’de ise voleybol turnuvası heyecanı yaşanacak ve yine aynı saatte dileyenler her telden müzik konserine katılabilecek. Festivalin ilk günü saat 21.00’de yapılacak açık hava gösterimi ile sona erecek.

Diğer yandan; festival alanında outdoor satış, yöresel ürün satışı ve karavan fuarı tüm gün boyunca devam edecek.

Kaynak: BETÜL KESİK