İstanbul Bilecikliler Dernek Başkanı Faruk Şahin, AK Parti Bozüyük Belediye Başkan aday adaylık başvurusunu yaptı. Bozüyük AK Parti ilçe başkanlığında yapılan toplantıda evraklarını teslim eden Şahin, “Tarihin, kültürün, sanatın ve istihdamın sürekli olarak yaşatıldığı, Türkiye yüzyılı şehri bir kent olmalı Bozüyük” sloganı ile belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu söyledi.  

Bozüyük’ün en büyük sıkıntısının şehri ikiye bölen demir yolunun yarattığı trafik sıkıntısı olduğunun altını çizen Şahin, Belediye Başkanlığına gelmesi durumunda ilk önceliğinin bu olduğunu ve çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Bozüyük küçük sanayi sitesinin büyük sorunları olduğunu söyleyen Faruk Şahin, “Bozüyük artık bu derme, çatma Küçük sanayi sitesinden kurtulup, daha iyi, daha modern bir küçük sanayi sitesine kavuşturulmalıdır. İçinde sağlık ocağından, kafeteryasına, bankamatiklerinden, yangın söndürme sistemlerine kadar düşünülmüş, daha modern ve çağdaş, daha büyük, daha çok dükkanın bulunduğu bir küçük sanayi sitesini Bozüyük’e kazandıracağım. Bozüyük en iyisini hak ediyor ve ben Bozüyük’ü hak ettiği yere getirmek için de elimden gelen her türlü çabayı sarf edeceğim. Bunun yanında küçük Kobiler‘in de desteklenmesini sağlayacağım” dedi.

Bozüyük’te faaliyet gösteren kokoreççi esnaflarının sorunlarını ve taleplerini dinlediğinden bahseden Faruk Şahin, bunun içinde de çözüm önerileri olduğunu basın ve katılımcılar ile paylaştı. Bozüyük kokorecini Türkiye’ye tanıtma vaktinin geldiğini söyleyen Şahin, yol boyu lezzetleri tarzında, hem Bozüyük’e hem de çevre yolundan geçen araç yolcularına hizmet verebilecek büyük bir tesis kuracağından da bahsetti. Kemal Atlan