Sosyal medyada istatistik hesabı yapan bir kullanıcı tarafından yapılan, ‘Süper Lig’de tüm zamanların puan durumu’ tablosunda Anadolu Efsanesi Es-Es, 10’uncu sırada yer aldı.
Milyonlarca futbolseverin merakla beklediği Süper Lig, bu hafta oynanan maçlarla birlikte başladı. Sosyal medyada yeni sezon hakkında paylaşım yapan futbolseverler, geçmiş dönem sezonları hakkında milyonlarca yorum yaparak, gelecek sezon hakkındaki fikir ve yorumlarını paylaştı. 1959 yılında kurulan Türkiye Süper Ligi hakkında çeşitli istatistikler ve güncel bilgiler paylaşan bir sosyal medya kullanıcısının ortaya çıkardığı bir istatistik, Eskişehirsporluları duygulandırdı. ‘Süper Lig’de Tüm Zamanların Puan Durumu’ adıyla paylaşılan istatistik tablosunda, Anadolu Efsanesi Eskişehirspor’da yer aldı. Süper Lig’de 30 sezon mücadele eden Es-Es’in, oynadığı 978 müsabakada bin 314 puan toplayarak, listeye 10’uncu sıradan girdiği belirtildi.
Tarihinde birçok başarısı bulunan Eskişehirspor’un bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) oynamasına rağmen hala listede bulunmasına övgüler dizen sosyal medya kullanıcıları, yapılan paylaşıma yüzlerce beğeni ve yorum yaptı. Eskişehirspor hakkında övgülere yer verilen yorumlarda, “Eskişehirspor’un yeri Süper Lig’dir. Umarız en kısa zamanda geri dönerler” ifadelerine yer verildi.
Paylaşılan tabloya göre Fenerbahçe 4 bin 255 puan ile ilk sırada yer alırken, 4 bin 204 puan toplayan Galatasaray 2’nci, 4 bin 97 puan toplayan Beşiktaş Jimnastik Kulübü 3’üncü ve 2 bin 917 puan toplayan Trabzonspor 4’üncü sırada yer aldı.İHA