Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Garip, 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak mahalle sakinlerinden destek istedi.

Her türlü ihtiyaç için en ulaşılabilir aday olduğunu vurgulayan Garip, “Mahallemizde altyapı başta olmak üzere birçok sorun olduğunu görüyoruz. Gelin, bu sorunları birlikte çözelim. Mahalle sakinlerimizin takdiriyle göreve geldiğimde bu sorunları çözmek için her türlü girişimde bulunacağıma söz veriyorum.

Mahallemizin fiziki ihtiyaçlarının yanında sosyal ihtiyaçları da bir o kadar önemlidir. Bu kapsamda her yıl termal kaplıca gezileri, Hıdrellez gibi etkinlikleri birlikte yapacağız. Ayrıca her karış toprağında bir tarih yatan ülkemizi de mahalle sakinlerimizle gezmek istiyoruz. Ülke dışından gelen kişilerin gördüğü fakat bizim halkımızın maalesef imkansızlıktan ziyaret edemediği Ayasofya Camii, Sultan Ahmet Camii gibi değerlerimizi de vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz.

İhtiyacı olan sakinlerimize kına, mevlit, düğün gibi organizasyonlarını yapabilmesi için sahibi olduğum Kıraathaneyi, masa ve sandalyeleri ücretsiz olarak temin edeceğim.

Masada oturup mahalle yönetmeyeceğim. Ortak akılla, istişarelerle mahallemizi en güzel zamanlarına getireceğiz.” İfadelerini kullandı.

İSMAİL GARİP KİMDİR?

“15.04.1967 Bilecik Cumhuriyet Mahallesi Erenler Sokakta doğdum. Bademli Sokakta oturmaktayım. İlkokulu Atatürk İlkokulu’nda okudum, ortaokulu Ertuğrul Gazi Lisesinde, Endüstri Meslek Lisesi Elektrik mezunuyum. 18 aylık askerlik görevimden sonra 1989-1997 yıllarında Serel Seramik Fabrikasında elektrik bakımda çalıştım.

Çimse-İş Sendikası’nda delege ve etkinliklerinde görev aldım.1998-2016 yıllarında Demisaş A.Ş. Döküm Fabrikasında elektrik bakımcısı olarak çalıştım. Aynı zamanda Disk Birleşik Metal- İş Sendikası’nda 9 yıl temsilcilik yaptım ve 2017 yılında Demisaş’tan emekli oldum.
Emekli olduktan sonra da kendime ait kıraathaneyi çalıştırmaktayım.” 

Editör: BETÜL KESİK