Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın proje tanıtım toplantısında konuştu.

CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın projelerini açıkladığı proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıya; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Osmaniye Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Asu Kaya, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP Pamukova Belediye Başkan Adayı Ece Söyler ve partililer katıldı. 

Subaşi Proje Açiklama (2)

Proje tanıtımı öncesinde konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’ndan övgü ile bahsederken, “Zarafeti, insanlığı, anneliği ile Bilecik’i yeniden ihtişamlı hale getirebilecek bir mimardır.” dedi.

Siyasette kadınların daha ön planda olması gerektiğini vurgulayan Büyükerşen, konuşmasında şunları aktardı: “Sizleri Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığının son günlerini geçirmekte olan bir hocanız olarak selamlıyorum. Hocanız diyorum, çünkü ben Bileciklilerin de hocası sayılırım. Bilecik’teki üniversitenin ilk temelini atanlardan ve kurucularından birisiyim. O üniversitenin şimdi birbirinden güzel öğrencileri yetiştirmesinden dolayı da ayrıca mutluluk duyuyorum.

Bu kadim şehir koskoca bir imparatorluğun doğduğu ve 5 kıtaya yayıldığı bir topraktır. Kurtuluş Savaşı sırasında da başlangıç muharebelerinin bu topraklarda geçtiğini hatırlatmak isterim. Kahramanlar şehri dense, böyle bir lakap ile ilave çok da yerinde olur. Bilecik, bir imparatorluğun, bir çınar ağacının köklerini toprağa salıp büyüdüğü ve kıtalar arası yayıldığı bir ağacın köklerinin olduğu şehirdir.

Sizin yolunuzu değiştirip, destinasyonunuzu bozarak çok önemli bir geçiş noktası olmanızı da partizan amaçlarla yaptılarsa yapanlara yazıklar olsun diyorum. Aslında Bilecik’in yolunu değiştirenler, yol yapmak değil yolsuzlukların kahramanlarıdır.

Sizleri kutluyorum. Melek Mızrak Subaşı gibi birisini aday gösteriyorsunuz. Zarafeti, insanlığı, anneliği ile Bilecik’i gerçekten yeniden ihtişamlı hale getirebilecek bir mimardır. İnanıyorum ki, belediyeciliğini kendisi gibi güzel bir Bilecik yaratmaktan en mahir olacaktır.

25 yıllık belediye başkalığı dönemimde ve 40 yıllık eğitimcilik dönemimde bir şeye inandım. Yaptığım bütün görevlerde gördüm ki hanımların başında bulunduğu görevler daima biz erkeklerin olduğu görevlerden daha iyi yapmıştır. Kadınlarımız hep başarılı oldu. Kadınlarımızın görevdeki; liyakatleri, ciddiyetleri, sorumlukları ve hep en iyiyi yapma istekleri hep ön plana çıkmıştır. Annelerimize ve kadınlarımıza minnet borçlu olduğumuzu hatırlamalıyız. İnanıyorum ki kadınlarımız da siyasette artık ağırlıklarını ortaya koymaları ve halka göstermeleri lazım.

Bir hocanız olarak Melek Mızrak Subaşı’nı buradan sizlere emanet ediyorum. Gençler ve kadınlarımız devletin yönetimde görev aldıkça bugünkü sıkıntılar tedavi edilecektir diye bir inanç besliyorum. Kadınlar ve gençler, emeklilerin derdine siz çare olacaksınız. Bu ekonomik krizde geçinme şartlarının altında kalanlara siz yardımcı olacaksınız. Sizler ülkedeki; adaletsizliklere, hukuksuzluklara dur diyeceksiniz. Sizler ağırlığı ortaya koydukça Türkiye’nin Ortadoğu’da ve dünyada ağırlığı daha da artacaktır.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK