Pazar günü gerçekleşen 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Bilecik’te partilerin oy dağılımı belli oldu. Belediye başkanlığı yarışında CHP adayı Melek Mızrak Subaşı’nın zaferinin yanı sıra sandıkta büyük hüsrana uğrayan bir isim daha dikkat çekti.

Bilecik merkezde CHP Adayı Melek Mızrak Subaşı, kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 48,88’lik oranla 17 bin 447 oy alırken en yakın rakibi Cumhur ittifakı Adayı Mustafa Yaman yüzde 34,54’lük oy oranla 12 bin 328 oy aldı. Bilecik’te üçüncü parti olan Cafer Arslanboğa’nın Aday olduğu Yeniden Refah ise yüzde 7, 21 oy oranı ile 2 bin 575 oy aldı.

BÜYÜK HÜSRAN

Memleket Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Korkman sandıktan büyük hüsrana uğradı. Korkman, kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 0,54 oranla 191 oy aldı. Korkman, Bilecik’te geçerli olan 35 691 oyun sadece 191’ini alabildi.

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanlığı görevini yürütürken belediye başkan adayı olan Hüseyin Korkman’ın, seçimde aldığı ağır yenilginin ardından partisinin il başkanlığı görevine tekrar dönüp dönmeyeceği ise merak konusu oldu.

NÖBETÇİ ADAY

Korkman, geçtiğimiz yıl gerçekleşen genel seçimlerde Memleket Partisi’nden milletvekili adayı olmuştu. 2023 Genel Seçimlerinde il genelinde 1858 oy alan Korkman, Bilecik Merkezde 788 Oy almıştı. Partisinin nöbetçi adayı olan Korkman, belediye başkanlığı adaylığında 191 oyda kalarak büyük bir hüsran yaşamış oldu.

Kaynak: CAFER ELMAS