23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 98’inci yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlanırken, kutlamalar sonrası siyasi partilerin İl Başkanlarının aralarındaki sıcak temaslar dikkat çekti.

Cumhuriyet meydanında öğrenciler tarafından sergilenen müzik dinletileri, şiir okuma, halk oyunları, jimnastik gösterisi renkli görüntüler oluştururken, program İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açılan resim sergisinin gezilmesi ile son buldu.

Cumhuriyet meydanındaki kutlama törenine protokol üyeleri, öğrenciler, veliler ve siyasi partilerden katılım yoğun oldu. Tören sonrası 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim siyasileri de biraraya getirmeye başladı. Birçok siyasi partinin il başkanı tören sonrası aralarında sohbet gerçekleştirirken, son zamanların siyasetinde oldukça isminden söz ettiren İYİ Parti törene yoğun katılım gösterdi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses, Saadet Partisi İl Başkanı Seyfettin Tıkız ve Demokrat Parti İl Başkanı Sezai Balta ve birçok partili aralarında yaptıkları sohbet sonrası birlikte resim çekinmekten ve birlik mesajı vermekten kaçınmadılar.