Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bir takım  temaslarda bulunmak üzere Bilecik’e geldi.

Bilecik programına Valilik ziyareti ile başlayan Bakan Yumaklı, Vali Şefik Aygöl, Milletvekili Halil Eldemir, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, belediye başkanları ve il protokolü tarafından karşılandı.  Alp kıyafetleri giyerek karşılamada yer alan çocuklar ise “ilimize hoş geldin” diyerek Bakan Yumaklı’ya çiçek takdim ettiler.

Karşılama töreninin ardından valilik bahçesinde adına hazırlanan fidanı dikerek can suyu veren Bakan Yumaklı şeref defterini imzaladı.

Valilik basınına tepki

Bakan programlarında devamlı sonradan gelerek ulusal ve yerel basının önüne geçen valilik basın fotoğrafçısına basın mensupları tepki gösterdi. Tepkilere 'Benim sinirlerimi bozma' diye karşılık veren fotoğrafçı ile basın mensubu arasında Bakan Yumaklı önünde kısa süreli tartışma yaşandı.

 Cuma namazını Şeyh Edebali Türbesi’nde kılacak olan Bakan Yumaklı, programının devamında İl Genel Meclis Salonu’nda tarım sektöründe faaliyet gösteren işletme ve yatırımcılarla toplantı gerçekleştirecek.

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek teşkilat üyeleriye görüşecek olan Bakan Yumaklı, Pelitözü Gölpark’ta düzenlenecek festivale katılarak Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Millet Ormanı’nın açılışını yapacak.

Bakan Yumaklı, coğrafi işaretli Osmaneli karpuzunun hasadına katılmasıyla Bilecik ziyaretini tamamlayacak.

Kaynak: BETÜL KESİK