31 Mart 2024'teki yerel seçimler için geri sayım başladı.

AK Parti'de aday belirleme sürecinde kritik viraja girildi. Yeni yılın ilk günlerinde toplanacak komisyonlarda belediye başkan adayları netleşecek. Belirlenen adayların 15 Ocak'ta açıklanması bekleniyor.

AK Parti seçim öncesinde yürüteceği kampanya sürecinde 50 şehirde miting planlıyor. Bu kapsamda sahaya inecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ocak ayından itibaren şehir ziyaretlerine başlayacak.

AK Parti, 31 Mart seçimleri için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye başkan adaylarının 15 Ocak'ta Ankara'da yapılacak lansman toplantısıyla duyurulacağı daha önce açıklanmıştı.

AK Parti teşkilatı da 1 Ocak itibarıyla yerel seçim için sahaya inecek. Vatandaşın karşısına "gerçek belediyecilik" denilerek çıkılacak.

Kampanya kapsamında  Erdoğan'ın miting programları da hazırlandı.  Erdoğan'ın 1 Ocak itibarıyla sahalara inerek vatandaşlarla bir araya gelmesi planlanıyor.

Erdoğan, seçimlere kadar 30 büyükşehir ile birlikte toplam 50 ili ziyaret edecek. İstanbul ve Ankara gibi illerde ise ilçeler için özel miting programı planlanacak.

Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin yıldönümü sürecinde ise başta Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya olmak üzere deprem bölgesindeki illeri ziyaret edecek.

Erdoğan’ın seçim öncesi miting yapacağı iller tam olarak kesinleşmezken, bu iller arasında Bilecik’in olup olmadığı da ilerleyen günlerde belli olacak.KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK