Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği ve Eskişehir Olta Balıkçıları Ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) işbirliğiyle 16 ayrı hobi dalına ait materyallerin sergisi yapıldı.
Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneğinin “Bir Hobiye Ne Dersin?” projesi kapsamında 3’üncü sergisi bir alışveriş merkezinde ESBALDER is bilirliği ile birlikte yapıldı. 16 ayrı hobi dalının tanıtımı yapılan sergiye şehir içi ve şehir dışından yoğun katılım oldu. Dernek Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen,” Bu sene sergiye ilginin önceki senelere göre çok fazla olması geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğumuz sergi ve atölye çalışmalarının daha fazla hobici kazandırdığını ve hobinin birleştirici ön plana çıktığını görmüş olduk. Bu sene iki farklı hobi dalımız sevenleri ile buluştu. Bunlardan bir tanesi slotcar çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bu pist çeşitli kişilerin atölyesinde kullandığı pistler haricinde dışarıya çıkan en uzun pist. 2. Hobimiz model trenler dünyası da yoğun bir ilgi gören hobi dalı oldu” dedi.

“Gerçekleştirilen bu sergi ile bu ilgi vücut buldu”
ESBALDER Başkanı Tamer Takıl ise, “Şehrimizde amatör sportif olta balıkçılığa ilgi duyan büyük bir kitle olduğunu biliyoruz, gerçekleştirilen bu sergi ile bu ilgi vücut buldu, 2 gün boyunca ziyaretçiler tarafından yoğun şekilde gezilen sergimizde, ziyaretçilere denizlerimizde ve iç sularımızda bulunan balıklar hakkında bilgi verilirken, şehrimize yoğun ilgi duyulan sazan balıkçılığı ve atçek (spin) balıkçılığı hakkında modern ekipman ve yem çeşitleri hakkında bilgiler verildi. Sadece Eskişehir değil çevre illerimizden gelen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ve hobidaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu serginin proje sahibi olan ve büyük bir açığı kapatan Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen ve tüm üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.İHA

Editör: BETÜL KESİK