AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Kayadelen, Bayırköy Belediye Başkan Aday Adaylığı  başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım’a teslim etti.

AK Parti İl Binası’nda gerçekleşen toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, aday adaylığı başvurularının 22 Kasım Çarşamba günü biteceğini belirtirken şunları söyledi:

“AK Partimizde geçtiğimiz hafta başlayan aday adayı süreci bu çarşamba günü sona eriyor. Sonrasında da temayül yoklaması ile bu süreci sonlandıracağız. Sonrasında genel merkezin çalışmalarıyla adaylarımızı belirleyeceğiz. Zeki Bey de bugün aday adaylığı için başvurusunu yapacak.  Bu dönem İl Genel Meclisi’nde çalışmalarını yaptı, önümüzdeki mart ayında meclis üyeliğini bitirecek. Bu dönem belediye başkan aday adaylığı için ben de varım dedi.”   

Yıldırım’ın ardından söz alan Bayırköy belediye Başkan Aday Adayı Zeki Kayadelen, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarında uzun bir süre görev yaptığını belirtti. Bayırköy’e sanayisinden tarımına kadar bütün alanlarda bilgi sahibi olduğunu kaydeden Kayadelen, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Allah bizi böyle yaratmış, üretmekten, milletimize, insanlarımıza hizmet etmekten onur duyan, mutlu olan, kendi iç dünyamıza huzur bulan bir yapımız var. Bu çerçevede 2002 yılında parti teşkilatımıza kendimiz mühürledik. Belde teşkilatımızdan bugüne kadar kuruluşundan başlayarak belediye meclis üyeliği görevinde bulunduk. 5 dönem ilçe yönetiminde görev yaptım, 3 dönem il yönetiminde görevde bulundum. Bu dönemde teşkilatımızın da tensipleriyle il genel meclis üyeliği görevlerinde bulundum.

Burada başta il başkanımız, ilçe başkanımız, teşkilatımızın, vekil beylerimizin destekleriyle muhtarlarımıza, meclis başkanımızla omuz omuza, dönemimizde, köylerimizde çok güzel işler çok güzel hizmetler bıraktık. Ben bu dönem zarfında bizlere desteklerini esirgemeyen teşkilatımıza, muhtarlarımıza, bütün kamudaki yetkililerimize, bütün arkadaşlarımıza, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugüne kadar olan bütün donanımla gelinen nokta itibariyle 2024 yerel seçimleri çerçevesinde tabanımızdan gelen talepler doğrultusunda Bayırköy Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yaman beyle bir görüşmemiz oldu. Onun da kendi bilgileri dahilinde kendi onaylarıyla, kendi olurlarıyla ve devamında sayın il başkanımız, sayın Milletvekilimiz Halil beyle gerekli usul ve süreçler izlendikten sonra tekrar Bakırköy tabanında oradaki birçok dinamiklerimizle birlikte bir değerlendirmeler yaptık. Bayırköy’de önümüzdeki dönem daha verimli olacağımız çerçevesinde bizim adaylık sürecimiz başlamış bulunmaktadır.

Biz bölgenin Bayırköy’ün çocuğuyuz. Bayırköy halkından birisiyiz. Bayırköy’ün; dinamiklerine, sınırlarına, tarımına, sanayisine, sosyolojisine hakimiz. Allah’ın izniyle İl Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, parti teşkilat başkanlarımıza resmi başvurumuzu yaptık. Teşkilatımızın ilgili kademelerimizin uygun görmesi, görev verilmesi halinde Bayırköy’de neyi ne şekilde yapılacağına, hepsine bilgilerine, donanımına vakıfız.

Kesinlikle koltuk, mevki, makam hırsım bulunmamaktadır. Rabbim şahsım için, ailem için devamında belde halkım için, ilim için en hayırlısı neyse onu nasip etsin. Cenabı Allah 2024 yerel seçimlerini başta beldemize, başta merkezimize, devamında bütün ülkemize hayırlara vesile kılsın.

Bugün Bilecik’te üç dönem Ak Parti yönetimi ardından muhalefet yönetimi süreci yaşadık. Üç tane belediye başkan veya vekili gördük. Yani önceki üç dönemde yapılanların bakımı yapılamadı. Yeni bir eser kazandırılamadı. O sebeple yani burada biz hükümetimizle, ilgili kademelerimizle ilimize, beldelerimize her alanda hizmet etmeye bütün kademelerimize talibiz.” Korkmaz Kesik