Bilecik’in de aralarında bulunduğu 41 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. “NARKOGÜÇ-41” ismi verilen operasyon ile ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden bilgiler verdi. Operasyonda 1 Ton 480 kg uyuşturucu madde ele geçirildiğini aktaran Yerlikaya, 418 şüphelinin ise yakalandığını bildirdi. Yerlikaya verdiği bilgilerde şunları aktardı:

“Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 41 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen “NARKOGÜÇ-41” Operasyonlarında; 1 Ton 480 kg uyuşturucu madde ele geçirildi. 418 Zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı.

Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı İl Jandarma Komutanlıklarınca; 354 ekip, 1225 personel 4 hava aracı ve22 narkotik dedektör köpeğinin katılımı ile Nevşehir, Balıkesir, Amasya, Tekirdağ, Adana, Samsun, Bursa, Kırklareli, Osmaniye, Bitlis, Ankara, Gaziantep, Erzurum, Muğla, Sivas, İzmir, Yalova, Siirt, Antalya, Denizli, İstanbul, Kayseri, Mersin, Sakarya, Batman, Kocaeli, Düzce, Kilis, Van, Trabzon, Hatay, Bilecik, Zonguldak, Karabük, Isparta, Şanlıurfa, Uşak, Aydın, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Burdur olmak üzere 41 ilde gerçekleştirilen “NARKOGÜÇ-41” Operasyonlarında bazı İllerde uyuşturucu ele geçirildi ve zehir tacirleri ile sokak satıcıları yakalandı.

Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.” NEVZAT KAPTAN

Editör: Korkmaz Kesik