2010 yılında kurulan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde açılan eğitim, kurs, sertifika programı gibi etkinlikler Bilecik halkını geleceğe hazırlıyor.

2010 yılından günümüze fiziki ve teknik alt yapısını tamamlayan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, akademik ve idari yapısıyla da güçlü ve dinamik bir yapıyla hizmet veriyor.

“ÜNİVERSİTENİN TOPLUMA TEMAS ETMESİNİN YOLU”

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Halil İbrahim Ertürk, Merkez Müdürlüğü için “Üniversitenin topluma temas etmesinin yolu” tanımlamasını yaptı. Bu merkezin üniversitemizin kurumsal deneyimi ve donanımını, yaşamın gereksinim duyulan her alanında etkin olarak toplumun yararına sunmak amacıyla açıldığını belirten Dr. Ertürk “Merkezimizin düzenlediği eğitim, kurs, sertifika programı gibi etkinliklerden, üniversitemizin öğrencileri, akademik ve idari personelimizin yanı sıra toplumun her kesiminden, her yaş grubu ve eğitim düzeyindeki bireyler faydalanabilirler. Faaliyetlerimize katılım noktasında herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Her yaştan ve meslekten, her türlü eğitim düzeyindeki bireyler, kendilerine hitap eden kurslara/eğitimlere katılabilirler.” ifadelerini kullandı.

UZAKTAN EĞİTİM İLE E-SERTİFİKA

Örgün eğitim olanağı bulunmayan kişilerin uzaktan eğitim ile e-sertifika kurslarına kayıt yaptırarak birçok alanda kişisel gelişimlerine katkı sunabileceklerini ve üniversite onaylı sertifikalarını alabileceklerini söyleyen Dr. Ertürk, “ Kişi ve kurumlara yaşam boyu eğitim, araştırma ve danışmanlık desteği veren alanında öncü bir merkez olmak, kamu/özel sektör, sanayi, yerel yönetim, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birlikleri yaparak üniversitenin topluma temas etmesi sürecine katkı sağlamak istiyoruz.” diye ekledi.

“TOPLUMUN HER KESİMİNE HİTAP EDECEK”

Dr. Ertürk, “Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, toplumun her kesimine hitap eden; İşaret Dili Kursu, Hat Sanatı Kursu, Öğrenci Koçluğu Eğitimi, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Arıcılık Eğitimi ve Uygulamalı Robotik Kodlama gibi pek çok farklı alanda eğitim, kurs, sertifika programı ve seminerler düzenlenmektedir. Merkezimizin faaliyetlerinden faydalanmak isteyen katılımcı adaylarına tavsiyemiz; üniversitemizin web sayfasında “Duyurular” bölümünü düzenli olarak takip etmeleri, katılmak istedikleri eğitimler ile ilgili merak ettikleri herhangi bir hususu sormak veya bilgi almak için web sayfamızda yer alan iletişim kanalları üzerinden bize ulaşmalarıdır.” şeklinde konuştu.