Yeniden Refah Partisi Bilecik Milletvekili Aday Adayları sahneye çıkmaya başladı.

Ahmet Özvatan ve Cihangir Kuduş  14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler öncesi Bilecik Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

AHMET ÖZVATAN KİMDİR?

1983 Söğüt / Bilecik doğumlu. Bilecik İmam Hatip Lisesinde okudu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden ve arkasından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirerek iki fakülteden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimi devam etmektedir. Erbakan Vakfı Bilecik İl Başkanlığı görevinde bulundu. Halen Yeniden Refah Partisi Ege Bölgesi Eğitim Başkanı ve Karabük İl Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih ERBAKAN’ın takdirleriyle 28. Dönem milletvekiliği aday adaylığı müracaatı dolayısıyla kamu görevinden istifa etmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

CİHANGİR KUDUŞ KİMDİR?

2003 yılında Bilecik'in Bozüyük ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bilecik'te tamamladı. Üniversite eğitimi Bilecik şeyh Edebali Üniversitesi Bilgisayar Bölümü’nde aktif öğrenimi devam etmektedir.

2020 - 2022 yılları arasında yeniden refah partisi gençlik kolları tsk başkanı olarak görev aldı.

2022 - 2023 yılları arasında il yönetimi tanıtma başkanlığı görevinde olup milletvekili aday adayı sürecinde görevimden ayrılıp aday çalışmalarına başladı.

2020'den bu yana başladığı siyasi hayatına parti içi  eğitim , konferans ve sayısız çalışmalarda bulunup genç , dinamik , ahlak ve maneviyat temsili bir profile sahiptir.