İhalesi yapılan "Bilecik Hükümet Konağı" Projesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapılırken, firmanın ilk işi onlarca çam ağacını kesmek oldu.

İhalesi yapılan Bilecik Hükümet Konağı Projesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapılmasının ardından Vali Dr. Kemal Kızılkaya, projenin inşa edileceği alanda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Seda Bayrakçı, yüklenici firma yetkilileri ve teknik heyetle birlikte incelemede bulunmuş, 180.000.000 TL bedelle ihale eden Hükümet Konağı Projesi’nin 450 gün içerisinde tamamlanması hedeflendiği belirtilmişti.

Valilik birimlerinin tek çatı altında toplanacağı proje vatandaşlar tarafından sevindirici bir haber olarak karşılanırken, bölgedeki onlarca çam ağacının kesilmesi ise üzüntü yarattı.

ONLARCA BÜYÜK ÇAM AĞACININ KESİLMESİNE VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Planlanan proje kapsamında yüklenici firma tarafından  alanda ilk kazma vurulurken, onlarca sayıda büyük çam ağacı kesildi. Ağaçların kesilmesine tepki gösteren vatandaşlar, kesilmek yerine taşınması gerektiğini söylediler.

PROJENİN TAMAMLANMASININ ARDINDAN YENİ AĞAÇLAR DİKİLECEK

Diğer yandan kot ve çekme mesafesinden dolayı ağaçların kesilmek zorunda kalındığı aşağı bölgedeki ağaçlara dokunulmadığı, projenin tamamlanmasının ardından yeniden bir ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi yapılacağı öğrenildi.