31 Mart yerel seçimlerinin ardından kesin olmayan sonuçlara göre Bilecik Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Melek Mızrak Subaşı, ilk açıklamasını gazetemize yaptı.

Eşi Berat Subaşı ve kızı Asya da bu tarihi günde Subaşı'nı yalnız bırakmadı.

Bilecik halkına verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Subaşı, “Bilecik, kendi evladına sahip çıktı. Bugün, her kesime hizmet kazandı.” dedi.

Subaşı, ilk açıklamasında Bilecik halkına seslenerek  şu ifadelere yer verdi:

“Her birinize verdiğiniz destek ve emekler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bugün Bilecik kazandı, bugün hep birlikte kazandık. Siyasi görüşü ne olursa olsun, yaşı cinsiyeti ne olursa olsun tüm Bilecik halkının bu büyük zaferini coşku ve heyecanla kutluyorum.

Bilecik sandığına, Bilecik iradesine ve Bilecik kendi evladına sahip çıktı. Bugün Bilecik kazandı, bugün emekli büyüklerimiz kazandı, bugün gençlerimiz kazandı, bugün kadınlar kazandı, bugün çocuklar kazandı, bugün hep birlikte kazandık.

Bugün oy verene, oy vermeyene göre hizmet değil bugün, her kesime hizmet kazandı. Bugün ötekileştirme, yok sayma değil bugün birlik kazandı. Bugünün tarihi Bilecik halkının kazandığı şeffaf ve dürüstlük belediyeciliğinin kazandığı her vatandaşın ortak aklını kazandığı tarihtir.

Sevgili Bilecik;

Zorlu bir süreci sizlerden aldığımız güçle bugün güzel bir bahar bayramına çevirdik. Bu mübarek Ramazan ayında gönlünüzden geçen dualara iyi niyetlere ve güzel temennilere yürekten teşekkür ediyorum. Bilecik için Bilecik’in gelişmesi için çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm için, emeklilerimizin mutluluğu için kadınların gücü için hep birlikte çalışacak ve hep birlikte ortak akılla bu güzel Şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizlerle birlikte yürüdüğüm bu güzel yolu hep birlikte süsleyecek ve hep birlikte geleceğe taşıyacağız.”

Kaynak: GAMZE ELMAS