Yaralı halde bulunan tavşan, Osmaneli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde iyileştirildi.

Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yaralı halde bulunan bir tavşan, Osmaneli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi.

Femur kemiğinde kırık olduğu tespit edilen tavşan, Veteriner hekimler tarafından yaklaşık bir saat süren ortopedik bir ameliyat geçirdi.

Ameliyatta tavşanın kırık kemiğine pin takıldığı, ameliyat sonrası tavşanın genel sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Osmaneli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Veteriner Hekim Abdullah Tetik, "Bize Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yaralı bir tavşan getirildi. Yapılan incelemede tavşanın femur kemiğinde kırık olduğunu tespit ettik. Hemen ameliyata alarak pin taktık. Ameliyat başarılı geçti ve tavşanın genel sağlık durumu iyi. Bir süre merkezimizde gözetim altında tutulduktan sonra doğal ortamına salınacak" dedi.

Tetik, vatandaşların yaralı ya da yavru hayvanları gördüklerinde Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü veya Osmaneli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bildirilmesini rica etti.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY