Gazetemize özel 31 Mart yerel seçim gündemini değerlendiren Yaman, Meclis Üye listesine giremeyen AK Partililer ve Başkan adayı olarak seçilemeyen Aday Adaylarının küskün olduğu yorumlarına dikkat çeken bir yanıt verdi. Meclis Üye listesinin belirlenirken hangi kriterlere dikkat edildiğini de açıklayan Yaman, rakibi Subaşı’nın Meclis üye listesini de değerlendirdi.
Mustafa Yaman, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
“Biz Bilecik Belediye Başkanlığı için 12 arkadaşla yola çıktık, hizmete aşık olan arkadaşlarımızla, 12'si ile de çok uyumlu bir şekilde birlikteliğimiz oldu ama siz de takdir edersiniz ki herkesin ailesi var, çevresi var, herkesin bir inanmışlığı var, 12 arkadaş arasından bize nasip oldu. Başka arkadaşımıza da olabilirdi ama aileler içindeki inanmışlık zaman içerisinde bazen kırgınlıklara sebebiyet verebiliyor. Bu konuda çok ciddi bir zaman da harcadık, gittik konuştuk, Belediye Başkanı aday adayı arkadaşlarımızla, Milletvekilimiz, İl Başkanımız ve Gençlik Kollarımızla bir fotoğraf paylaştık. Bu sadece bir fotoğraf karesinden ibaret değildi. Bir arkadaşımız şehir dışında olduğu için gelemedi, onun dışında  arkadaşlarımızın tamamı buradaydı.
Bilecik çok büyük bir yer bir değil, arkadaşımızla biraraya geliyoruz. Bizim derdimiz hizmet aslında, hepimizin derdi hizmet ama birisine nasip olacaktı. O kırgınlıkları ben saygıyla karşılıyorum ama 11 arkadaşımızın 11'i ile de temas halindeyim. Hiçbiri ile ilgili bir sıkıntımız yok, güzel dönüşler oluyor, bazı arkadaşlar ile toplantılarda birlikte oluyoruz.”

D S C03450
YAMAN: “BANA AKSAYAN BİR KÜSKÜNLÜK SÖZ KONUSU DEĞİL”

Partide Belediye Meclis Üyesi Aday listesine alınmayan partililerin küskün olduğu iddialarına yanıt veren Mustafa Yaman, “Bilecik'te kazanma ihtimali yüksek olan bir partide talep olması çok yüksek, normal bu Belediye Meclis üyeliği listesinde öyle oldu, her arkadaşımıza gönlünden geçen sıralamayı yazamayabiliriz. Bana aksayan bir küskünlük söz konusu değil tam tersi hep beraber oturup sohbet ediyoruz, projeleri konuşuyoruz
Listeye giremeyen arkadaşlarla ilgili de maalesef seni niye yazmadılar gibi ufak tefek sataşmalar olabiliyor. Bunları da siyasetin güzellikleri olarak görüyoruz” dedi.


CHP’NİN MECLİS ADAY LİSTESİNİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ? KENDİ LİSTENİZLE NASIL KIYASLARSINIZ?

“CHP Bilecik Belediye Başkanı Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın Meclis Listesiyle kendi Meclis listenizi karşılaştırdığınızda nasıl bir fark görüyorsunuz?” sorumuzu da içtenlikle yanıtlayan Mustafa Yaman, “herkesin listesi kendine göre değerlidir. Benim sadece birkaç tane isimle ilgili bilgim var, Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili ama diğer arkadaşlara çok ayrıntılı bakamadım. Onlar da şehre hizmet eden arkadaşlardan seçmeye gayret etmişlerdir ama ben listeme güveniyorum. Şampiyonlar Ligi şeklinde olduğunu düşünüyorum” dedi.


MECLİS ADAY LİSTESİ HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENDİ?

Meclis listesini oluştururken hangi kriterlere öncelik verildiğini de açıklayan Yaman, “biliyorsunuz biz Cumhur ittifakı ile birlikte hareket ederek bir liste hazırladık. Genel Merkezimiz bize bir liste verdi. Milliyetçi Hareket Partili arkadaşların sırası bu, AK Parti’nin sırası bu şekilde diye belirtildi. Biz de o sıralamaya göre yaptık. Listeye girebilecek illaki değerli arkadaşlarımız vardı ama bu listede de şehrin derdi ile dertlenecek arkadaşlarımızın olduğunu göreceksiniz. Biz listemizin tamamında çok ciddi analizler yaptık. Bu listede şehrin dertlerine cevap verebilecek arkadaşlarımızı görebilirsiniz. 
Dışarıda kalan arkadaşlarımız bu sorunlara cevap veremeyebilir miydi, tabii ki verebilirdi ama takdir edersiniz ki liste sayısı belli. 
Sağolsun özellikle MHP İl Başkanı Talha Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, AK Parti İl Başkanı Serkan Bey'e de teşekkür ediyorum. Listeye şehrin sorunları ile ilgili olabilecek arkadaşlardan yazmaya gayret ettik.
Dışarıda kalan arkadaşlar verimsiz mi, haşa öyle bir şey yok, onlar da verimliydi, arkadaşlarımızla oturup sohbet ediyoruz, onlar da partimizin içinde mücadele eden arkadaşlar. Yaman başkanım biz sana inanıyoruz dediler” dedi.

Kaynak: Emine TÜRKSOY