Uzun zamandır yönetim ve maddi olarak adeta çıkmaza giren Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne Vali Şefik Aygöl’ün girişimleri sonrası Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi el attı.

YÖNETİM KURULU TOPLANDI

Yönetim anlamında bir türlü istikrar sağlanamayan Bilecik 1969 Spor Kulübü  için Vali Şefik Aygöl, Bilecik TSO Başkanı Mehmet Ergün ile yaptığı istişare sonrası Bilecikspor’a sahip çıkılma ve destek olma kararı alındı.

BİLECİKSPOR’UN YENİ YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ İSİMLER…

TSO Meclis Üyelerinin yanı sıra  Bilecikspor eski başkanları, iş insanları  ve eski yönetim kurulundan da isimlerin yer aldığı yeni yönetim kurulu, yapılan kongrenin ardından göreve başladı. Bilecik 1969 Spor Kulübü Başkanlığı görevine gelen Mehmet Ergün, ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirirken,  yeni görevlendirmeler yapıldı. Başkan Ergün’ün takımın teknik ekibiyle de görüşmeler yapmasının ardından 4 yeni  transferin yapılacağı öğrenildi.

 ELGİNKAN HOLDİNG’DEN BÜYÜK DESTEK

 Diğer yandan göreve gelen Başkan Ergün’ün sanayi kuruluşlarından Bilecikspor için destek sözü aldığı öğrenilirken, Elginkan Holding’in de en büyük destekçi olduğu ve önemli finansal destek sağladığı da gelen bilgiler arasında yerini aldı.

VALİ AYGÖL: “ŞEHİR TAKIMININ ARKASINDAYIZ”

Bilecik’e geldiği zaman en önemli gündem konuları olarak Yenişehir Yolu, stadyum, trafik sorunu ve Bilecikspor’un durumu olduğunu öğrendiğini söyleyen Vali Şefik Aygöl'ün  bu şehrin takımsız kalmaması içine elinden gelen bütün desteği vereceği de gelen bilgiler arasında yerini alırken,  Bilecikspor'a gereken desteğin sağlanması adına  bu konuda TSO ile de işbirliği yapma kararı aldıkları öğrenildi.

YENİ BAŞKAN MEHMET ERGÜN

Bilecik TSO Başkanı Mehmet Ergün Bilecikspor Kulübü’nün yeni başkanı olurken, kulüp yönetiminde TSO yönetimi ve meclis üyeleri, kulübün eski başkan ve  eski yönetiminden de önemli  isimler yer aldı.

 YENİ YÖNETİM KURULUNDA ÖNEMLİ İSİMLER VAR

Bilecik 1969 Spor Kulübü yeni yönetiminde şu isimler görev aldı:

Bilecik 1969 Spor Kulübü Başkanı: Mehmet Ergün

Başkan Yardımcıları; Yüksel Gökçedağ, Ertan Coşgun, Aydın Avcı

Mali ve Finans Birimi: Ömer Çamoğlu

Sayman: Murat Özçelik

Genel Sekreter: Harun Öztürk

Basın, Medya, Halkla İlişkiler: Cafer Elmas, İbrahim Sak

İdari İşler Birimi: Fikret Karabıyık, Ercan Öztürk

Sportif İşler Sorumlusu: Muhammet Okur

Futbol Şube Başkanı Şerafettin Yılmaztürk

Asil Üye: Cemil İnce, Gültekin Teyran, Deniz Köylü, Ahmet Kızmaz, Murat Gür, Mehmet Turan, Adem Akman, Abdülselam Akdağ

Yedek Üye: Sefa Çak, Üzeyir Çetinkaya, Halil Genç, Mustafa Yılmaz, Gökalp Aslan, Uygar Tatar, Şenol Çetin, Ertuğrul Çoşkun.

FUTBOL ŞUBE, YILMAZTÜRK’E TESLİM

Yönetim Kurulunda yer alan en önemli  isimlerden birisi de Futbol Şube Başkanı olarak görevlendirilen Şerafettin Yılmaztürk oldu. Uzun zamandır Bilecikspor’un içerisinde olan, zor koşullarda dahi takımı bırakmayan Yılmaztürk’ün aynı zamanda futbolcularla olan ikili ilişkilerinin de son derece başarılı olduğu biliniyor.

MAÇ ÖNCESİ MORAL KAHVALTISI

Çiçeği burnunda yeni başkan Mehmet Ergün ve bazı  yönetim kurulu üyeleri  21 Ekim Cumartesi günü İzmir'de oynanacak Bilecikspor- Tire 2021 maçı öncesi futbolcular ile  moral kahvaltısı da bir araya geldiler.

Yeni başkan ve yönetim ilk olarak futbolcuların alacaklarını öderken, yapılacak yeni transferler ile Bilecikspor'un hedefinin de şampiyonluk olduğu belirtildi.

Bilecikspor-Tire 2021 müsabakası , Tire stadyumunda saat 14.00’te gerçekleşecek. Takımın maç öncesi  Manisa’da konakladığı, daha sonra ise İzmir’e geçecekleri öğrenildi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Yeni Başkan Mehmet Ergün, hedeflerinin şampiyonluk  olduğunu söyledi. Futbolculardan bu konuda söz aldığını,  Bilecikspor’u şampiyon yapmak için yönetim kurulunda bulunan arkadaşları ile gece gündüz demeden çalışacaklarını belirten Ergün; bu güne  kadar Bilecikspor’a emek vermiş başta futbolcular, Başkanlar, yöneticiler,  Valiler, Belediye Başkanları,  finansörlere, taraftarlara ve destek olan herkese  teşekkür etti.  Ergün ayrıca; almış olduğu görevin önemini bildiğini ve bu aşamada Bilecikspor’u  hak ettiği yere getirmek için çalışacaklarını,  yeni transferler ile  şampiyon olacaklarına inandığını söyledi. KORKMAZ KESİK