Geçtiğimiz hafta oynanan Söğütspor-1308 Osmaneli Belediyespor maçında yaşanan olaylara ilişkin Vali Şefik Aygöl açıklamalarda bulundu.

Bilecik 1. Amatör Lig şampiyonun belli olacağı Play-Off grup mücadelesinde Söğüt İlçe Stadı'ndan oynanan Söğütspor-1308 Osmaneli Belediyespor maçında olaylar yaşanmıştı. Vali Şefik Aygöl, Bilecik’in Nisan ayına  ait güvenlik ve asayiş verilerine ilişkin yaptığı basın açıklamasında olaylı maça ilişkin konuştu. Vali Aygöl, Bilecik Valiliği olarak her zaman spora ve sporcuya destek verdiklerini belirtirken, “sporun ve vatandaşımızın huzurunu bozan kişilerin de karşısında olduğumuzu çok yakındaki operasyonlarımızı da vatandaşlarımıza duyuracağız” dedi.

Netnüt 2

Vali Aygöl, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:  “Spora ve sporcuya yakışmayan bazı hadiseler yaşadık. Centilmenlik ruhuna yakışmayan bu yaklaşımlar Bilecik’i doğrudan etkileyen olumsuzluklar meydana getirdi. Bizler seçimlerde gösterilen saygı ve sevginin sahaya ve tribüne de yansımasını istiyoruz. Bilecik Valiliği olarak her zaman sporu ve sporcuyu her dalda maddi ve manevi olarak destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Ancak sporun ve vatandaşımızın huzurunu bozan kişilerin de karşısında olduğumuzu çok yakındaki operasyonlarımızı da vatandaşlarımıza duyuracağız."

Kaynak: KORKMAZ KESİK