Vali Şefik Aygöl, Murat Hüdavendigar Ortaokulu'nu ziyaret etti.

BİL-EN Programının faaliyete başlamasıyla birlikte Vali Aygöl, her hafta ilk mesai gününe bir okulu ziyaret ederek başlıyor. Bu kapsamda haftaya Murat Hüdavendigar Ortaokulu'nu ziyaret ederek başlayan Vali Aygöl, özellikle 8. Sınıfları ziyaret ederek LGS öncesi hazırlıklarına dair kendileriyle bir süre sohbet etti. Vali Şefik Aygöl, özellikle akıllı telefon kullanımında öğrencilerin dikkatli olması gerektiğini, süre konusunda aşırı telefon kullanımının olumsuz etkileri olabileceğini belirtti.

Okul kütüphanesinde öğrencilerin okuma saatine de katılan Vali Aygöl, birlikte kitap okuduktan sonra öğretmenler ile buluştu. Öğretmenler odasında gerçekleşen buluşmada; “BİL-EN Programının en önemli hedeflerinden biri, öğretmenlerimizin mutluluğudur.” ifadelerini sarf eden Vali Aygöl, kendilerine daima destek vereceklerini söyledi.

TAKDİR GÖREN BÖLÜM

Vali Aygöl’ün Murat Hüdavendigar Ortaokulu ziyaretinde dikkatini çeken bir diğer detay ise okul girişinde yer alan “Sahip ‘Siz’ Manav” bölümüydü. Okul Müdürü Murat Aydoğan uygulamaya dair bilgi verirken şunları söyledi: “Sayın Valim, bu bölümde yer alan meyveleri almak isteyen öğrenciler herhangi bir satıcı olmadan ücretini oradaki kasaya bırakıyorlar. Böylece öğrencileri meyve tüketimine yönlendirmeyi ve onları doğru davranışlar sergilemeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz.” Uygulamayı takdirle karşılayan Vali Aygöl, tebriklerini iletti.

Vali Aygöl okuldan ayrılmadan önce tenefüse çıkan öğrencilerle okul bahçesinde voleybol oynadı ve kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK