Vali Şefik Aygöl, Kütüphane Haftası kapsamında Bilecik’te en çok kitap okuyan ve en küçük okurlarla buluştu.

60. Kütüphane Haftası kapsamında en çok kitap okuyan kitapseverler Vali Şefik Aygöl ile buluştular. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından her yıl Mart Ayının son haftasında kutlanan ve bu yıl 60.sı çeşitli etkinlikler ile kutlanacak olan Kütüphane Haftası çerçevesinde Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdür V. Yusuf Emre Aygün ve bu yıl en çok kitap okuyan okurlardan oluşan heyet Vali Şefik Aygöl ile bir araya geldi. 

Bu yıl “Yapay Zeka Temelli Akıllı Kütüphaneler” teması ile kütüphanelerin yenilenen yüzü ve teknolojik altyapısı ile çeşitli faaliyetler ile kutlanacak etkinlikler hakkında bilgi alan Vali Aygöl, en çok kitap okuyan kitap kurtları ile kitap ve kütüphane bilinci hakkında sohbet etti.

Bilecik merkez ve ilçelerinde yapımı devam eden Vezirhan Beldesi Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı Kültür Merkezi ve Kütüphanesi, Bozüyük İlçe Halk Kütüphanesi ve yapımı tamamlanan Osmaneli İlçesi 0-3 Yaş Bebek Kütüphanesi ile 27 Mart Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilecek olan Söğüt İlçe Halk Kütüphanesi hakkında bilgi aldı.

Samimi sohbetin ardından Vali Aygöl, en çok kitap okuyan ve en küçük okur olan Sare Aygün (91 Kitap) başta olmak üzere, Yusuf Oral (120 Kitap), Onur Selen (96 Kitap), Mert Rıfat Süzer (100 Kitap), Alp İsmailoğlu (86 Kitap) ve yetişkin kategorisinde ise Ramazan Öztük (199 Kitap), Fahri Atilla Doğu (130 Kitap) ‘a ödüllerini takdim etti.

Eğitimin öğrenmenin anne karnında başladığını ve 0-6 yaş kitap okuma alışkanlığının çok önemli olduğunu vurgulayan Aygöl, İlimiz de de 0-6 Yaş Bebek ve Çocuk Kütüphanelerinin sayılarını arttıracağını ifade etti. Programın sonunda Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdür V. Yusuf Emre Aygün tarafından Bilecik Valisi Şefik Aygöl’e günün anlam ve önemine binaen kitap hediye ettiler.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN