Pazar günü gerçekleştirilecek olan 13. Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine siyasi parti üyeleri çalışmalarına son hızla devam ederken Bilecik sokakları Cumhurbaşkanı Adayları Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun afiş ve posterleriyle donatıldı.

Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen siyasi partilerin üyeleri ve gönüllüleri gece gündüz demeden çalışmalara devam ederken CHP Bilecik Gençlik Kolları İl Başkanı Mert Söğüt’ten taradından dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

CHP Bilecik Gençlik Kolları İl Başkanı Mert Söğüt, 13. Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim çalışmaları kapsamında astıkları bayrak ve afişlerin kasten yırtıldığını öne sürdü. Söğüt, “Tarafımıza yapılan bu çirkin davranışlar, yıllardır uygulanan öfke siyasetinden vazgeçilmediğini gösterir niteliktedir.” ifadelerini kullandı. Söğüt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm heyecanımızla çalışıyoruz”

“CHP Bilecik Gençlik Kolları olarak seçimin ikinci tura bırakıldığı 14 Mayıstan bugüne son hızla, heyecanımızla ve kazanmaya olan inancımızla toplumun her kesiminden insanımıza ulaşmayı amaçlayarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşte tam da bu amaçla şehrimizdeki her mahalleye, her sokağa ve her durağa Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve partimizin bayraklama çalışmalarını ve afiş asma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

“Hakaret ve saygısızlıktır”

Lakin astığımız bayraklara yapılan saldırılar, afişlerimizin kasten yırtılması vb. nefret dolu eylemler, Genel Başkanımızın 'BURADAYIM' çağrısından korkulduğunun ve gelecek seçimde yaşanacak olan değişimin muhalif partililerce henüz sindirilemediğinin bir göstergesidir.

Ayrıca Gençlik kollarımız nezdinde tüm partimizin emeklerine yapılan bir hakaret ve saygısızlıktır. Kendileriyle aynı siyasi fikirde olmayan gençlerin sabahlara kadar harcadığı emeklerine saldıranlar bu ülkeyi hoşgörü ve saygı ile nasıl yönetecekler?

“Buradayız!”

Tarafımıza yapılan bu çirkin davranışlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmamakta ve yıllardır uygulanan öfke siyasetinden vazgeçilmediğini gösterir niteliktedir.

Sesimizi kısmaya çalışsanız da, biz haykırmaya devam edeceğiz: BU-RA-DA-YIZ! Dayan Türkiye’m; özlediğimiz saygı, hoşgörü ve adalet içindeki günlere az kaldı! Geliyoruz!” Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik