Arsa ve arazi yatırım danışmanlığı alanında faaliyet gösteren ve sosyal medyadaki açıklamalarıyla önemli bir kitleye hitap eden Arazi ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran, geleceğe yönelik önemli iller arasında Bilecik’in olduğunu söyledi. 

Başaran sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda iş insanlarının İstanbul yerine yatırım amaçlı farklı illere yöneldiğini belirtirken önümüzdeki yıllarda değer kazanacak iller arasında Bilecik'i de gösterdi.
Başaran konuşmasında şunları aktardı: “Büyük iş insanlarından görüyorum; Gebze'de, Etiler'de, Bebek'te, Nişantaşı'nda yerler almıyorlar. Gidiyorlar; Konya, Kayseri, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Manisa’da fabrika arazileri alıyorlar, konut arazileri alıyorlar. Çünkü gelecek oraya geliyor. Oralarda bugün 15 - 20 yıl sonrayı düşünerek alacağınız topraklar; ama doğru yerde doğru fiyatla. Sanayi veya konut imarlarına yakın, büyük fabrikalara yakın, büyük projelerin başlayacağı noktalara yakın büyük tarla parçaları; 5 dönüm, 4 dönüm, 10 dönüm... 20 yıl sonra şunu diyeceksiniz: "Benim olduğum yere Türkiye'nin en büyük 3 fabrikası geldi. Benim oralar acayip yerler oldu Mert Bey. Benim o para etmeyen yerim depo oldu, fabrika oldu, dükkan oldu, daire oldu." diyecekler. Yeni Kurtköyler, yeni İstanbullar olacak."
 

Kaynak: BETÜL KESİK