Şeyh Edebali Üniversitesi, kütüphane ve bilgi merkezinin tüm olanaklarını, ilimize deprem bölgesinden gelen üniversite öğrencilerinin kullanımına açtığını duyurdu.

Kahramanmaraş ve çevresinde yaşanan deprem felaketi sonrası ilimize gelen üniversite öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde aksaklık yaşanmaması adına Şeyh Edebali Üniversitesi kütüphane ve bilgi merkezinin tüm imkanları öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

7/24 HİZMET

Ulusal ve uluslararası 70 bine yakın basılı eserin yanı sıra, 7/24 salonu, internet merkezi ve eduroam bağlantısı da öğrencilerin kullanımına açılıyor.

 Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, başlatılan proje ile kentimize gelen öğrencilerin eğitimlerinin sürekliliğinin sağlanacağını vurguladı.

Beydemir, “Bir eğitim kurumu olarak, şehrimize göç etmek zorunda kalan öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması en büyük amacımızdır. Kütüphane ve Bilgi Merkezimizdeki mevcut kaynaklarımızın tamamını ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizin kullanımına açıyoruz. Öğrencilerimiz yalnızca basılı kaynaklarımızdan değil, İnternet Merkezi ve 7/24 Salonumuzdan da faydalanabileceklerdir. Kendi bilgisayarı olan öğrencilerimiz için internet; bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz içinse hem bilgisayar hem de internet imkânı sağlayacağız. Öğrencilerimize ayrıca çay-kahve ikramında bulunup onların kendilerini ikinci evlerinde hissetmelerini sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“TÜM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYORUZ”

Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, ilimizde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin “Kütüphanemiz İkinci Eviniz” projesinden faydalanabileceğini belirtti. Beydemir, “Hayata geçirdiğimiz proje kapsamında kütüphanemizi deprem bölgesinden ilimize gelen üniversite öğrencileri başta olmak üzere uzaktan eğitim alan tüm üniversite öğrencilerinin istifadesine açıyoruz. Gerek basılı kaynaklar gerekse internet olanaklarından faydalanmak isteyen tüm üniversite öğrencilerimizi kütüphanemize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.