Şeyh Edebali Üniversitesinde “14 Mart Tıp Bayramı” coşkuyla kutlandı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen törene Vali  Şefik Aygöl, Milletvekili Halil Eldemir, Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, il protokolü, akademik personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan kısa film gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıza Dundar yaptı.

Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir konuşmasına, Gazze’de sivillere yönelik uygulanan soykırımı kınayarak başladı. Rektör Prof. Dr. Beydemir konuşmalarına şöyle devam etti:

“Tıp Fakültemizin kurulması, öğrenci alımına başlaması, öğrencilerine kendi bünyesinde eğitim verebilmesi… Tüm bu merhalelerin ardından bir sonraki aşamamız artık ilk mezunlarımızı vererek sağlık ordumuza güçlü, iyi eğitimli, dinamik ve yeni hekimler kazandırmak olacaktır. Unutmamalıyız ki bizler “Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi” diyen bir anlayışın; “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen bir felsefenin ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen bir nasihatin muhataplarıyız.”

ValiAygöl de konuşmasında, Bilecik’te sağlık hizmeti kalitesinin arttığını ve yapılan çalışmalardan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Protokol konuşmalarının ardından Kovid-19 pandemisi ve 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisi Fuat Gurbanov’un sunduğu piyano dinletisi gerçekleşti.

Onur konuğu olan Prof. Dr. Mehmet Arif Akşit ile Söyleşinin ardından program sona erdi.

Kaynak: BETÜL KESİK