Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde mezuniyet coşkusu yaşandı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Üniversite Stadında coşkulu bir programla gerçekleşti.

Törene; Vali Vekili  Akgün Corav, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Jandarma Eğitim Komutanı Tuğg. Uğur Ertekin, Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı ile akademik ve idari personel katıldı.

Ailelerin de yoğun katılımıyla gerçekleşen tören, öğrencilerin alandaki yerlerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Tören; mezun öğrenciler adına üniversite birincisinin konuşması, halk oyunları gösterisi, fakülteler ve meslek yüksekokullarda dereceye giren öğrencilere belge takdimi, mezun kütüğüne isim çakılması ile devam etti.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan lisans birincisi mezunu Gülnur Yıldız, “Mezunları temsilen bugün bu konuşmayı yapmaktan dolayı büyük heyecan ve gurur duyuyorum. 

Beş yıl önceçiçeği burnunda öğrenciler olarak çıktığımız yolculuğu bugün burada mezun olarak sonlandırıyoruz. Yorucu geçen vizeler, finaller, ödev ve sunum hazırlıklarını başarıyla tamamlayarak geride bırakıyoruz. Öğrenim insanın yaşamı boyunca devam eden bir faaliyet olduğu için öğrenim hayatımız bitti demek doğru olmayacaktır.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Kaplancıklı Ailelere Seslendi

Rektör Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı,2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni konuşmasına; Filistin ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli coğrafyalarında zulme uğrayan mazlumların yanında… Onlara zulmeden zalimlerin de karşısında olduğunu ifade ederek başladı. Bu özel törenin bir parçası olarak öğrencilerimize hitap etmekten büyük onur ve mutluluk duyduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Kaplancıklı öğrencilerin ailelerine de şu sözlerle seslendi.

“Evlatlarınızla gurur duyunuz. Onlar “İlim bil, irfan bil, söz bil” nasihatıyla bizlere yol gösteren Şeyh Edebali’nin adını taşıyan Üniversitemizden; ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatı, bilimsel bilgi ile donanımlı, etik ve ahlaki değerleri yüksek, ilim-irfan ve söz bilen bireyler olarak mezun oluyorlar.

Evlatlarınızın eğitim hayatları boyunca onların yanında ve destekçisi oldunuz. Şimdi ise evlatlarınızın bu mutluluğuna hep birlikte ortak olmaktayız.”

Mezuniyet töreni, mezunların keplerini coşkuyla havaya atması ile sona erdi.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY