Önceki dönem TSO Başkanı Şükrü Keskin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun “Misafir ev sahibi davet etmezse gelmez” sözüne cevap verdi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu dün 4 yıl önce faaliyete giren Şeyh Edebali Türbesi’ndeki asansörün açılışına katıldı. Açılışın neden gecikmeli olduğunu soran gazetemiz muhabirine “Misafir ev sahibi davet etmezse gelmez” diyerek cevap veren Hisarcıklıoğlu’nun bu sözü önceki TSO Başkanı Şükrü Keskin ve yönetimine gönderme olarak yorumlandı.

Diğer yandan Keskin, Hisarcıklıoğlu’nun bu sözüne karşı açıklama yaparak kendisinin davette bulunduğunu fakat Hisarcıklıoğlu’nun basının sıkıştırmasına karşı topu kendilerine attığını belirtti.

Keskin, “Başkan hem siyasetçidir hem ticaretçidir. Topu mutlaka bir yere atmak zorundaydı bize attı onu da. Bizim sözlü değil, yazılı olarak davet ettiğim dilekçemiz var. Dilekçeyle davet ederim ben. O zamanlar pandemi dönemiydi. Geleceğim, toplu açılış yapalım denildi. 2024’e nasip oldu. Basın sıkıştırınca topu birine atmak zorunda kaldı. O da bize kaldı.”dedi.

Kaynak: BETÜL KESİK