Ufuk Karaman, 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek seçimlerde AK Parti’den Milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Partililerin ve ailesinin yalnız bırakmadığı Karaman, parti binasındaki toplantı salonunda düzenlediği basın açıklamasıyla başvurusunu İl Başkanı Serkan Yıldırım’a sundu.

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Karaman, Rize doğumlu olduğunu, yaklaşık 35 senedir Söğüt ilçesinde ikamet ettiğini ve uzun yıllardır AK Parti içerisinde farklı konumlarda görev aldığını belirtti.

Karaman yaptığı açıklamada, ““AK Parti’nin kurulduğundan bugüne kadar bu kutlu davada öncelikle Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve siz değerli dava arkadaşlarımla yol yürümekten büyük onur ve şeref duyduğumu dile getirmek istiyorum. Türkiye Yüzyılı kampanyalı 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminde şahsımında karınca misali bir katkı verebilmek ve ilimize farklı yüzler, yeni nefesler getirebilmek adına aday adaylığı sürecimi başlatmış bulunmaktayım. İlimizde 14 Mayıs seçimlerinde samimiyet ve gayretle, tek ses tek nefes ile bu aziz milletimize ve Bilecik’imize hizmet etmekten onur ve şeref duyacağım. Bütün bu saydığım gerekçeler çerçevesinde partimizin bir neferi olarak Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK davamızın önündeki zorlu dönemeç olan 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde bu yürüyüşü canla başla desteklemek adına aday adaylığımı açıklamış bulunmaktayım.” Dedi.