CHP Bilecik Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi öncesi değerlendirmede bulundu. Tüzün ‘Bir Oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, Bir Oy CHP’ye sloganı ile çıktığımız bu seçimleri kazanıyoruz’ dedi.

Aday Adaylık sürecinden itibaren etkili bir şekilde çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi’nde Bilecik Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün seçim öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Tüzün yaptığı açıklamada “13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri öncesinde Bilecik’te yaşayan bütün vatandaşlarımıza ulaştık. Bu süreçte yol arkadaşım Vedat Kazıcı ile birlikte çalışmalarımızı yerine getirdik. 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde kurulacak Milletin İktidarında gerçekleştireceğimiz vaatlerimizi halkımıza anlattık.

1 OY KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA 1 OY CHP'YE

Tüzün; “Bu projelerimizin gerçekleşmesi için TBMM’de 301 Milletvekili çıkarmamız çok önemlidir. Yasa teklifinin kabul edilmesi için bu sayıyı bulmalıyız, görüyoruz ki bu sayıyı bulacağız. Bu konunun önemine binayen bütün vatandaşlarımızdan Bir Oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, Bir Oy CHP’ye destek vermelerini talep ediyoruz. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerimizin başarısı Meclis’te üstünlüğümüz olmadığı için gölgelenmek istenmektedir. Bu duruma düşmemek adına Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olması, TBMM’de 2 CHP Bilecik Milletvekili toplamda da en az 301 CHP’li Milletvekilinin bulunması durumunda hem Bilecik hem de Türkiye kazanacaktır.”

Tüzün açıklamasının son bölümünde; “Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesten yetki istiyoruz, projelerimizi hayata geçirerek vatandaşlarımıza rahat bir yaşam sunmak istiyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız diyerek çıktığımız bu yolun sonunda 85 Milyon vatandaşımızın kazanacağının sözünü veriyoruz. Gerçekleştireceğimiz seçimlerin başta ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik