CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, geçtiğimiz günlerde CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı hakkında ulusal medyada da gündeme gelen fatura iddialarına yanıt verdi.

"YAPTIKLARI ARAŞTIRMA DAHİ YANLIŞ"

İddiaların 75 günlüğüne Bilecik Belediyesine gelen yeni yönetim tarafından sızdırılıp algı yapılmaya çalışıldığını belirten Tüzün, “Belediyeden sızdırılan faturalarla algı yapmaya çalışan kirli zihniyetlerin yaptıkları araştırmanın dahi yanlış olduğu ayan beyan ortadadır. Yapılan anketlerde önde olmamız, halkın vicdanında yer etmemiz ve milletimizin desteğini almamızı sindiremeyen siyasi zihniyet seçimlere 75 gün kala kirli siyasi oyunlarla ve seçmenine hakaret ederek belediyeyi almaya tenezzül eden zihniyetin kendisidir.” dedi.

"ALGI YAPMAYA ÇALIŞAN KİRLİ ZİHNİYETLER"

Tüzün, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2024 Yerel Seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde; birlikte yarattığımız içimizi ve kalbimizi ısıtan bu güzel atmosferi kirli oyunlar, yalanlar ve iftiralarla karalamaya çalışanların aciz çırpınışlarını hep birlikte izlemekteyiz. Ulusal bir televizyonda yayınlanan bir programda Bilecik Belediye Başkan Adayımız Melek Mızrak Subaşı'nın ismi geçirilerek belediyeden sızdırılan faturalarla algı yapmaya çalışan kirli zihniyetlerin yaptıkları araştırmanın dahi yanlış olduğu ayan beyan ortadadır. Yapılan anketlerde önde olmamız, halkın vicdanında yer etmemiz ve milletimizin desteğini almamızı sindiremeyen siyasi zihniyet seçimlere 75 gün kala kirli siyasi oyunlarla ve seçmenine hakaret ederek belediyeyi almaya tenezzül eden zihniyetin kendisidir.

"İFTİRA ATANLARIN BAZILARI O DÖNEM BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTI"

Bu arada bugün bu ayak oyunları ile kendi akıllarınca partimize iftira atan kişilerden bazıları Melek Başkanımızın Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptığı zaman Başkan Yardımcısı pozisyonunda görev yaptı. O günlerde bu alımlarda hiçbir sorun yok iken bugün ne oldu da şeffaf ve kurumu zarara uğratmayan bu alımlar yanlış oldu. Bu akıl tutulmasıdır, kaybetmenin vermiş olduğu korkudur. Belediye kurumunu kirli algı ve iftiralarına alet edebilecek kadar gözü kararan bu siyasi zihniyete alet olan tüm bürokrat, memur ve personel hakkında gerekli hukuki ve idari işlemleri başlatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

"SAPKINCA OYUNLARA BULAŞAN ACİZ ZİHNİYETİ ÖNCE ALLAH'A SONRA MİLLETİMİZE HAVALE EDİYORUZ"

Belediye Başkan Adayımız Sayın Melek Mızrak Subaşı'nın görev süresi boyunca cevabını ve hesabını veremeyeceği hiçbir iş veya işlem kesinlikle söz konusu değildir. Şeffaf belediyeciliğin ülkemizdeki örnek uygulamalarından birini Bilecik'te hayata geçiren Sayın Başkan Melek Mızrak Subaşı'ya iftira atmak, algı ile seçimde öne geçmeye çalışmak gibi ucuz ve basit numaralarla çırpınan bir avuç kirli zihinlere en güzel cevabı 31 Mart'ta halkımız sandıkta verecektir. Acizce algı üretmeye çalışanlarla seçimde kaybedeceklerini anlayan kirli siyasi zihniyetlerin iş birliği yapması, açık ara önde olduğumuz yerel seçim öncesi  bizlere değil kendilerine zarar vermektedir. Mübarek Ramazan Ayında bu alçaklığı yapabilecek kadar sapkınca oyunlara bulaşan bu aciz siyasi zihniyeti önce Allah'a sonra milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

"İFTİRALARA KARŞI GERÇEKLER"

Yalanlarınıza ve kirli iftiralarınıza karşı GERÇEK VE DOĞRULAR ise bu şekildedir.

1- Asılsız iddialarda adı geçen şirket Bilecik'e kayıtlı ve şirket sahibi Bilecik'te ikamet etmektedir. Şirketin Bozüyük'te de şubesi bulunması sebebiyle Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlıdır.

2- Televizyonda görseli kullanılan ev şirket adresinde gözüken iş yeri değil, yanlış adrese gidilerek çekilmiş bir vatandaşımızın konutudur.

İş yeri adresi Kasımpaşa Mh. Seramik PARK Dükkan No:1 şeklinde fatura üzerinde yer alırken, parlak zekaya sahip kişilerin fotoğrafını çektikleri konut Seramik Caddesi No:1 olarak yer almaktadır.

3- Söz konusu şirket son 1.5 yılda belediyeye 8 adet mal ve hizmet alımı kaynaklı fatura kesmiştir.

4- 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 371'inci maddesiyle yapılan değişiklikte Ultra Vires ilkesi kaldırılmış, şirketlerin ana faaliyet konusuna bağlı kalmaksızın fatura kesebileceği, mal ve hizmet sağlayabileceği bir düzenleme getirilmiştir.

5- Söz konusu şirketin belediyeye sağladığı bütün mal ve hizmet alımları envanterde kayıtlı olup muayene kabulü yapılarak teslim alınmıştır. Fotoğrafları elimizde mevcuttur.”

Kaynak: BETÜL KESİK